Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyi ruha lehet rajtam a...

Mennyi ruha lehet rajtam a repülőgépre való felszálláskor?

Figyelt kérdés
Az a kérdésem és ötletem, h. ha nem akarok, csak kézi poggyászt vinni gépre (pl 10-15kg), de hosszabb távra utazom, akkor lehetne-e esetleg több ruhanemű rajtam ? Pl: 3 pulcsi, 2 nadrág, mellény, kabát, vagy ilyesmi, h. ezzel se terheljem a poggyászomat? Illetve mennyibe kerülhet a többletköltség álltalában ?(tudom, h. változó és eltérő, azért írtam, h. álltalában )
2013. nov. 22. 18:26
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Bármennyi ruha lehet rajtad.

A többletköltség nagyon drága, hallottam olyat, hogy valakinek 2 kilóval volt nehezebb a táskája, a KLM 6 000 ft-ot (!!) számolt fel.

2013. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Olyan jogszabály nincsen, ami maximalizálná az általad fölvett ruhák mennyiségét. Sőt, azt kell javasoljam, az ellenőrzésen való áthaladásnak az általad leírt metódusa a leghelyesebb (és mindenki által követhető) módja.


Egyetlen erre az esetre érvényes szabály van, amit betartatnak: legalább valami fehérneműben illik megjelenni (ez a minimum), de a maximumot nem korlátozza egyetlen légitársaság sem.

2013. nov. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nincs korlatozva!!!!

Egy eve amikor nemetbol Magyarorszagra repultem Wizz air-rel,a kezi pogyaszom meghaladta azt a bizonyos 10 vagy 10 kilot,mar nem emlekszem pontoson mennyi volt a limit.Mivel nem volt mas valasztasom,tele pakoltam a zsebeim edeseggel,sajtokkal meg hasonlo aprosagokkal amit ajandekkent szantam a csaladtagjaimnak,senki semmit nem szolt.Amit rajtad hordol,viselsz senkit nem erdekel,kivetel kezi,hatizsak

2013. nov. 22. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Lehet is kapni málhamellényt pont az ilyesmire, nekem is van egy dzsekim aminek a hátában elfér egy laptop, az elejében egy ebook reader meg még amit akarsz :D
2013. nov. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs korlátozva, mennyi lehet rajtad.


Az "általában" egy L.

2013. nov. 22. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy beleférj az ülésbe.
2013. nov. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ez nem a te ötleted :-) mindenki így csinálja aki nem akar extra díjat fizetni.

És semmi gond ezzel, hajrá!!

2013. nov. 22. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat ! Számomra eléggé hasznosak voltak :)

Életem első repülése és jobb tudni a dolgokat. Köszi még egyszer mindenkinek !

2013. nov. 24. 15:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!