Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőn a biztonsági öv minek?

Repülőn a biztonsági öv minek?

Figyelt kérdés
Semmit nem ér, ha még egy mellkast kereszt alakban megfogó öv lenne, akkor még talán érne valamit, de ha zuhan a gép, szerintem csak az az értelme a hasad "elvágó" övnek, hogy a hullák ne szóródjanak szanaszét..stb.

2013. dec. 18. 12:06
 1/7 anonim ***** válasza:
95%

azert, hogy menet kozben ha turbulenciaba kerul a gep, ne potyogj ki az ulesbol es tord ki a nyakadat mikor egyenesbe kerul a gep es lezuhansz a plafon magassagabol.


meg lassitaskor sem art ha nem kenodsz fel az elotted levo ules tamlajara.

2013. dec. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%
Gyakran tényleg vannak olyan apróbb turbulenciák, amikor valakinek csak eltörik valamilye. Ezekből sokat ki lehet védeni vele. Amikor mi mentünk utoljára, akkor is úgy rázkódtunk egy szakaszon, hogy rettenetes volt.
2013. dec. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Azért, hogy ne kolbászolj el a helyedről, legalább az "ülésrend" szerint könnyebb azonosítani a hullákat.
2013. dec. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
81%

Utolsó marhaságokat beszél, hisz sok helyen nincs ülésrend és ahol van ott is csereberélik az utasok egymás közt.


Aki már utazott igazán nagy légörvényben az pontosan tudja mire való a biztonsági öv. Nem zuhan le a gép csak úgy, ezt csak a nagyon buta emberek hiszik. Komoly légörvényben is biztonságosan tud haladni. Ellenben öv nélkül előfordulhat, hogy kitöröd a nyakad mert dob egy nagyot a gép és te a plafonba vered a fejed.


Kérdező te utaztál már egyáltalán repülőn?

2013. dec. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
94%

Volt pár éve egy Denverbe tartó gép amiben az utasok felkenődtek rendesen a plafonra, azt emlegetjük azóta hogy miért kell becsatolni az övet.


A másik amit az emberek irtóra szeretnek csinálni hogy leszállásután felugrálnak amikor még nem lenne szabad. Aztán úgy meglepődnek ha a gép valamiért hirtelen befékez vagy akár már parkolás után is döccen egy jó nagyot...


Végül, lehet hogy egy szabálynak nincs értelme, de mivel szabály, ezért betartjuk. Főleg repülőn.

2013. dec. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%

Eletem elso repuloutjan elobb kapcsoltam ki mint kellett volna, ugy lefejeltem az elottem levo ulest mint a szel.


De volt mar olyan, hogy turbulenciaba kerult gep, benne is volt a hiradoban,hogy akik nem voltak bekotve sulyosan megserultek.

2013. dec. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Kerdezo, gondolom meg nem utaztal repulon. Ha megis, akkor nem volt "szerencsed" komoly legorvenyt megtapasztalni, amikor a gep kepes metereket zuhanni.

Nezd meg ezeket a kepeket, es megerted mi tortenik egy nagyon komoly legorvenyben, es miert jo, hogy az utasok be vannak kotve:

[link]

2013. dec. 19. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!