Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Nyáron szeretnénk Svájcba...

Nyáron szeretnénk Svájcba utazni,2 felnőtt és egy gyerek, szükséges e útlevél, vagy elég a személyi igazolvány?

Figyelt kérdés
Olvastam már arról, hogy nem kell már útlevél, de nem szeretnék az utolsó pillanatban kapkodni. Nem szeretnék a reptéren rácsodálkozni, hogy mégsem jól tudtam.
2014. febr. 1. 22:55
 1/2 anonim ***** válasza:
elég
2014. febr. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Turista célú beutazás: A magyar állampolgárok érvényes útlevéllel vagy érvényes személyi igazolvánnyal utazhatnak be Svájc területére és turizmus vagy látogatás céljából 90 napig tartózkodhatnak az országban külön engedély nélkül. Az utazáshoz javasolt az új típusú, kártyaformájú személyi igazolvány vagy útlevél használata.


Svájc 2008. december 12-én, Liechtenstein pedig 2011. december 19-én csatlakozott a schengeni tagállamokhoz. Ettől az időponttól Svájc és Liechtenstein határain is megszűnt a személyek szisztematikus határellenőrzése. A svájci hatóságok az országba való belépést követően is és a tartózkodás során is bármikor ellenőrizhetik, hogy a külföldi rendelkezik-e a beutazás és tartózkodás feltételeivel, az ott-tartózkodáshoz szükséges anyagi fedezettel, a lakhatás pénzügyi és egyéb tárgyi feltételeivel.

2014. febr. 1. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!