Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mit figyeljek a repulojegyen...

Mit figyeljek a repulojegyen es a tajekoztaton, miutan megnyitjak a kaput?

Figyelt kérdés
Meg nem utaztam egyedul, es nem tudom milyen sorszamot esetleg szamot kell figyelni a repjegyen, h. eljussak a repuloig.
2014. febr. 2. 22:43
 1/9 anonim ***** válasza:
a kapuszamot. aztan ha konkret helyre szol a jegyed akkor az ulesszamot.
2014. febr. 2. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Koszi h. irtal. A jegyen van negy jegyu szam. Es butasagot irok, de az utastajekoztato jeleket nem ertem felul, amerre menni kell a repulo fele. Tudsz segiteni/
2014. febr. 2. 23:22
 3/9 A kérdező kommentje:
Lehet h. en nem jol irtam a kerdest, de azutan nemtudom merre menjek, miutan az utasokat atneztek. Es amig eljutok a kapuig.
2014. febr. 2. 23:24
 4/9 anonim ***** válasza:
A kapu számát majd a becsekkoláskor kapod meg, illetve a nagy kijelzőn is ki lesz írva, pl A-13 és azt kell megkeresned majd és majd ott is ki lesz írva, hova megy a gép onnan, tehát nem tudsz rossz gépre szállni majd. Ha fapadossal mész akkor nincs ülőhely szám.
2014. febr. 2. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom a valaszt, sokat segitettel nekem. Remelem sikerul majd minden.
2014. febr. 3. 00:02
 6/9 anonim ***** válasza:

Minden reptér ugyanúgy működik. Belépsz, feladod a csomagjaidat ha vannak. Van egy nagy kijelző, ami kiírja az érkező és az induló gépek indulási és végállomását, sorszámát, idejét, és hogy hanyas kapuból megy vagy jön. Utána mész az első ellenőrző ponthoz, ahol elkérik a jegyet, és ellenőrzik a repjegy sorszámát, hogy valóban erről a reptérről fogsz-e repülni. Leolvassák a vonalkódot, és már mehetsz is tovább. Utána jön a motozás, és a kézipoggyász átvilágítása. Utána a harmadik ellenőrzési pont, az útlevél ellenőrzés. Ha ezen is átmentél, akkor a vámmentes boltban lyukadsz ki, illetve a reptér belső terében, ahol boltok, éttermek és a váró található. Itt sokfelé vannak kihelyezve képernyők, amin ugyanazt látod mint a kintin. Tehát teszem azt te mész Párizsba, akkor az lesz kiírva, hogy Budapest-Párizs xy gép 15:00 indulás, 17:00 érkezés, B 14-es kapu. Amikor kiírják hogy kinyitották a kapukat, és lehet felszállni, akkor odamész a kapuhoz amit megadtak, kivárod a sorod, és ott a személyzet mielőtt felszállsz ellenőrzi a jegyedet, hogy tényleg arra a repcsire szól-e. Ez a negyedik ellenőrzési pont. Ezután vagy egyenesen felszállsz a gépre, vagy jön egy busz ami kivisz titeket a repcsiig. Felszálláskor még a személyzet is ellenőrzi a jegyedet, ez az ötödik ellenőrzési pont.


Valójában nem lehet elrontani. :) Csak mindig menni kell a tömeggel, és nézni a kijelzőt, nehogy lekésd.

2014. febr. 3. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nagyon egyszerű, nem lehet elrontani :) Miután beérsz a tranzitterületre (a biztonsági kapu után), keress egy kijelzőt, ott ki van írva az összes induló gép. Megkeresed a sajátod. Én most Londonban úgy jártam, hogy utolsó pillanatban estem be, rohantam, és épp akkor, mikor a kijelzőt néztem, nem voltak kiírva a városok, csak a járatszámok...ha ilyet látsz, akkor keress egy hasonló számot a jegyeden, aztán nézd meg, hogy van e olyan a kijelzőn, és az lesz a tiéd(meg kiírják a repülőtársaságot is, ami könnyebb a keresgélésben). Ha megtalálod, akkor a végére írva van egy kapuszám, és az is, hogy mikor nyitják meg a kaput (opening). Ha még sok időd van, nyugodtan nézelődj, vásárolgass,menj el wc-re. elég 10 perccel a nyitás előtt odaállni a kapuhoz. Azt is könnyű megtalálni, mert táblák jelzik nyilakkal, hogy melyik kapu merre van. Ha még mindig nem vagy biztos magadban, akkor a kapunál kérdezz meg egy másik utast, hogy jó helyen jársz e, ha XY városba repülsz. Ha a kijelzőn olyat látsz, hogy utolsó hívás (last call), akkor meg szedd a lábad a kapuhoz és ne nézelődj.
2014. febr. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Még valami...legyél ott 2 órával hamarabb, mert ki tudja, meddig tart átverekedni magad az ellenőrzéseken, ha nagy a sor.
2014. febr. 3. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom mindenki segito valaszat, ma utaztam a repulon es tenyleg nem volt nehez. Jol megtanultam amit irtatok es tenyleg egyszeru volt. Megegyszer koszonom.
2014. febr. 4. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!