Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ideiglenes személyi igazolvánn...

Ideiglenes személyi igazolvánnyal elutazhatok Angliába?

Figyelt kérdés

Egy hete kezdtem el az igénylést, mert hamarosan lejárt volna. Viszont úgy alakult, hogy már a jövőhét szerdán el kell utaznom. Azt mondják 30 napon belül érkezik, szóval valószínű, hogy csak az ideiglenesem lesz meg mikor megyek.


Volt már valaki hasonló helyzetben? Utazhatok ezzel ugyanúgy?


Köszi.


2014. febr. 3. 09:08
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
Nem, az nem érvényes okmány, csak MO-on fogadják el.
2014. febr. 3. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
6%
elvileg igen. gyakorlatilag nem ajanlott, okozhat gondot. repulesnel kulonosen. utleveled nincs...?
2014. febr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%

#1: tevedes:


[link]

2014. febr. 3. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem tilja semmi hogy elvidd magaddal kulfoldre az ideiglenes szemelyidet.

Azonban a hataratlepeshez nem art ha van nalad utlevel.

Jovo szerdaig surgossegivel meg lehet csinaltatni ha nem lenne.

2014. febr. 3. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
5%
Nem ajánlott, én mindenképpen vinnék útlevelet...
2014. febr. 3. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
90%

A magyar állampolgárok tehát az EGT tagállamokba az alábbi személyi igazolvány típusokkal utazhatnak:

...

illetve a 2000. január 1-jét követően kiállított ideiglenes (barna színű, kártya formátumú) személyazonosító igazolvánnyal.

2014. febr. 3. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Aki nem tudja az minek próbálkozik válaszolni? :DDDDD


Kártya formátumú ideiglenes személyivel természetesen utazhatsz. (Ha egyáltalán kértél ilyet... Állítólag ha van vezetői engedélyed akkor viszont nem adnak, pedig jogsival nem utazhatsz külföldre.) Személyi igazolványt egyébként - tudtommal - nem is lehet sürgősségivel csináltatni. Útlevelet lehet, de felesleges.

És hátha megjön addig az új is :)


Szóval nagyon remélem, hogy ideiglenes személyi címen nem az A4-es sajtpapírra gondolsz, ami tényleg csak arra jó, hogy belföldön igazold magad a rendőrnek amíg meg nem kapod a rendes igazolványod.

2014. febr. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!!!

Jókora bajban vagyok, mivel kiderítettem azóta az okmányhivatalban, hogy nem repülhetek azzal amim van és kártyalapú személyit meg már nem csináltathatok. írtam kérelmet, hogy sürgősített eljárásban csinálják de még egyelőre kötekednek, hogy mi is a pontos indokom. 20 nap alatt kéne hivatalosan megcsinálniuk és én kértem, hogy 15 nap legyen. Bízom benne, muszáj meglennie!

2014. febr. 4. 22:15
 9/10 anonim válasza:
A kérdés nálad már, gondolom, nem aktuális, de másokat még érdekelhet -- én magam is innen próbáltam kiokokosodni, de annyi hülyeséget írtak össze a jóindulatú válaszolók, hogy teljesen összezavarodtam. Szóval velem az történt, hogy az olaszországi indulás előtti éjszaka (vasárnap), amikor ki akartuk nyomtatni a beszállókártyát, akkor vettük észre, hogy egy hete lejárt a személyim. A Ryanair-gép délben indult volna, tízkor becsekkolás,szóval reménytelennek tűnt az ügy. De azért reggel végső kétségbeesésünkben elvágtattunk a feleségemmel az okmányirodába (V. ker), ahol csodák csodája negyedóra alatt megcsinálták a fényképes ideiglenes igazolványt, amivel gond nélkül feljutottam a gépre. Ennyi.
2015. júl. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kedves utolsó!

Valóban nem hiszem, hogy az eredeti kérdésre aktuális volt a válasz, azonban én nagyon hálás vagyok a válaszodért, ugyanis hasonló cipőben járok... Most nagy kő esett le a szívemről neked hála! :)

2018. ápr. 2. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!