Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Miért változnak naponta a...

Miért változnak naponta a repülőjegyek árai?

Figyelt kérdés

Múlt héten megnéztem, hogy mennyi egy jegy június 11-re. Akkor még 235 ezer volt a legolcsóbb. Most már 275 ezer. Ugyanilyen ingadozást más napoknál is láttam.


De eleve káosz az egész, pl. 12-én 260 ezer, 13-án 300 ezer, 14-én 250 ezer stb.


Lehet, hogy amatőr a kérdés, de ez miért van? Elfogytak a jegyek arra a járatra?



2014. márc. 28. 06:54
 1/7 anonim ***** válasza:
Minél kevesebb jegy van es minél közelebbi az indulás dátuma, annál drágább.....
2014. márc. 28. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy nem. Holnap ugyanannyi a jegy, mint egy hónap múlva. Júniusban meg ugyanannyi, mint novemberben.
2014. márc. 28. 07:55
 3/7 anonim ***** válasza:

Van olyan, hogy szezon, meg van, hogy szezon előtti és utáni időszak. Általában a nyár drágább. Én anno azért vettem június 30-ra a repjegyet, mert július 1-től 30ezerrel volt drágább - megkezdődött a nagy nyári szezon.

Ezenkívül az indulás ideje, a szabad helyek száma is befolyásolja az árat. Ha egy gép nem telik be, az utolsó pár napban kicsit leengedik a jegyárakat, hogy a gép gazdaságosabban repülhessen (több utassal jobban megéri nyilván).

2014. márc. 28. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
42%

Ha a gyakorikérdések válaszadói színvonalán túl is érdekel a téma, a yield management kulcsszó alatt megtalálod.

Fogsz pár nagyon okos magyar cikket is találni, ami alapján nem csak azt érted meg, miért változik, hanem talán jobb döntéseket is hozhatsz általuk.

2014. márc. 28. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9%

Hova szeretnél menni? És hogyan keresel? Ennyi pénzből keresztülrepülheted a világot.

Ne a szerencsétlen félanalfabétákra hallgass, azt meséld el, hóvá és hogyan szeretnél eljutni?


Nincs amatőr kérdés, csak buta válaszadó. :)

2014. márc. 28. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ó, kérdező, te milyen szerencsés vagy, két született agytröszt is ideözönlött, hogy segítsen neked, mi félanalfabéták pedig már nem is kellünk ide, megyünk az ezotéria kategóriába Zámbó Jimmy glóriájáról beszélgetni.
2014. márc. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A repülőjegy árát a kereslet-kínálat, és az adott útra felmerülő költségek alakítják. Erre vannak a yield-manager nevű munkatársak, akik "játszanak" az árakkal. Rengeteg minden befolyásolhatja, pl. kiderül, hogy adott városba szerveznek egy nemzetközi konferenciát, akkor felviszik az árakat, mert az üzleti utasok úgyis megveszik. Figyelni kell a konkurenciát, szezont, stb.
2014. márc. 29. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!