Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőjegy foglalás?

Repülőjegy foglalás?

Figyelt kérdés
Ha lefoglaloma repülőjegyet, rögtön ki is kell fizetnem? Csak a repülőjegy árát, vagy a poggyászok árát is? Vagy hogy működik?

2014. ápr. 7. 10:52
 1/4 anonim ***** válasza:
Melyik társaság? Neten? Telefonon?
2014. ápr. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
71%

Huh, lelhet az elején kellene kezdened, elmesélned hova szeretnél menni, mikor, milyen áron láttál jegyet és egyáltalán melyik oldalon...


Egyébként ami eddig egyértelmű, igen, ki kell fizetni amit kiválasztasz, bár utólag is lehet szolgáltatásokat vásárolni. Akadnak cégek, ahol egyazon árban, és vannak cégek, ahol drágábban. Vannak cégek, ahol a megfelelő tarifával egyértelműen olcsóbban jössz ki.

És persze vannak internetes cégek, amikre elég gyakran rátatlálnak az itt kérdezők, de sokkal drágábbak, mint más cégek.

Szóval hova, mikor, mivel?

2014. ápr. 7. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Hollandiába, Groningenbe kéne eljutnom. Mivel odaáig közvetlen járatot nem találtam, ezért vagy Amsterdamból, vagy Eindhovenből vonatoznék. Eindhovenbe lényegesen olcsóbbak a repjegyeket, és a vonat kb. ugyanannyi mindkét városból. Wizzairt néztem, augusztus 29. Ez a legkésőbbi időpont, előtte 1-2 nap még szóbajöhet, de erre a napra olcsó jegyet találtam. Viszont poggyász minimum 2 nagy kéne,+ egy nagyméretű kézi, mert hónapokra megyek, így viszont több, mint duplájára emelkedik az ár. Nem nagyon néztem utána, lehet más légitársaságnál, ahol drágább a jegy, esetleg van olyan, hogy beletartozik x nagyméretű poggyász? Mit javasolnátok? Sajnos nagyon nem vagyok otthon ebben a témában.
2014. ápr. 8. 16:02
 4/4 anonim ***** válasza:

Amit tanácsolnék, hogy augusztus végére semmiképp ne vedd meg a Wizzair jegyedet most.

HA kicsit átpörgeted az árakat, láthatod hogy EIN olyan 5-6eFt per fő árban fut (teljes áron, klubtagság nélkül).


Jelenleg június közepéig van akciós időszak, addig találsz ilyen olcsó jegyeket, és mőár a július is érezhetően drágább.


A helyedben nem paráznék ezen, hanem elkezdeném folyamatosan (igen, minden nap) nézegetni a jegyárakat. Ez azt jelenti, hogy júni - szept. között ránéznék, épp mi mennyi. Egy idő után fogod érezni, hogy csökkennek az árak, aztán érezni fogod azt is, mennyire mennek majd le. De az általad kérdezett időszak május vége után lesz akciós. Szerintem ha 10.000 Ft fölött fizetsz érte, akkor valamit rosszul csináltál, de inkább 6-8 ezer között várd a klubtagság nélküli árat. + vegyél két nagy csomagot, ami 18eFt lesz. De így is (szerintem 25 ezerből kijöhetsz).


Ha más cég is szóba jöhet, megnézném a helyedben a Transaviát is, ők Rotterdamba repülnek ugyan, és csak szept 1-től, de összesen vehetsz 50 kiló csomagot 75 Euróért. (Ha kevesebbet viszel, olcsóbb). De tudom, Rotterdamnál a vonat is drágább, mert 200 km-re van.


Viszont ha minden kötél szakad, Charleroi Wizzairrel is lesz kb 6 ezerért, és onnan is kb 200 km a vonat + 18eFt a poggyászdíjad. De ehhez is várnod kell még.


Visszatérve az eredeti kérdésedre, igen, a foglalásnál ki kell fizetni a jegy árát, (Wizzair és Transavia járatoknál is), viszont poggyászt később is adhatsz a foglalásodhoz. Amíg be nem csekkolsz, könnyű dolgod van...

2014. ápr. 8. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!