Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogyan működik az átszállás?...

Hogyan működik az átszállás? Vueling airlines megbízható légitársaság?

Figyelt kérdés
Budapestről utaznék Alicantéba. Barcelonában kell átszállnom, addig Wizzair-el utazom, majd onnan Alicanteba Vueling-el. Sokszor utaztam már repülővel,de átszállással még sosem. Tudnátok segíteni légyszives, hogyan is működik ez. Újra be kell csekkolni, vagy menni az átszállás tábla felé...

2014. ápr. 14. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Mindkét gép fapados, így minden esetben újra be kell csekkolni, fapadosoknál átszállni másképp nem lehet. Barcelonában csomagfelvétel, majd becsekkolás.
2014. ápr. 14. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
És akkor erre kb. mennyi időt számoljak? Min. 2 óra vagy még több?
2014. ápr. 14. 21:20
 3/7 anonim ***** válasza:

2 óra elég az átszállásra, de annál ne nagyon legyen kevesebb.

Egyébként én már vittem ki diákcsoportot Barcelonába, mi Bécsből mentünk Barcelonába Vueling-el. Nekünk semmi bajunk nem volt a légitársasággal.

2014. ápr. 14. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
59%

Lesz feladott csomagod? Mert ha lesz akkor több időt számolj: fel kell venni a csomagot, újra leadni, átmenni a biztonsági ellenőrzésen.


Ha nincs csomag, akkor lényegesen gyorsabb, pláne Barcelonaban: átjárható a reptér, ami annyit tesz, hogy keverednek az érkező és induló utasok, tehát egyik gépről a másikra át tudsz szállni anélkül, hogy át kéne menned a biztonsági ellenőrzésen újra. Ez nem minden reptéren tehető meg, Barcelonában szerencsére megtehető.



Szóval ha van feladott csomag akkor a 2 óra azért illik, ha nincs feladott (csak kézi) akkor akár 30-60 perc is elég lehet átszállásra.


Persze mindkét adat akkor igaz, ha az első járat menetrendnek megfelelően érkezik. Ha késik 1-2 órát akkor borult a terv és Barcelonában vehetsz iszonyat drágán későbbre jegyet és senki nem fog téged kárpótolni az elvesztett Vueling jegyedért!

Szóval én pl. törekednék rá, hogy minimum 3-4 vagy akár több óra legyen a két gép között. Persze nagy eséllyel minden pontos lesz és így több órát Barcelonában kell várakozni. De én úgy vagyok vele, hogy inkább ez, mint az, hogy késik 1-2 órát a wizzair és utána vagyonokért vegyek új jegyet.

De persze ezt mindenki maga dönti el mennyi kockázatot szeretne vállalni.

2014. ápr. 15. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
miert nem mesz a wizz kozvetlen jarataval?
2014. ápr. 15. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csendesen megkerdezem: mi a fene az a "megbizhato" legitarsasag??
2014. ápr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

" Csendesen megkerdezem: mi a fene az a "megbizhato" legitarsasag??"


Nyilván ami menetrend szerint jár, nem potyognak le a gépeik túl sűrűn meg ilyenek. Mondjuk Európában csak ilyen van, nem is lehetne más. Szóval ez a kérdés valóban kicsit értelmetlen.

2014. ápr. 16. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!