Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha a repülőgép turbulenciába...

Ha a repülőgép turbulenciába kerül, milyen szöveget mond be a pilóta?

Figyelt kérdés

Hosszú történet, hogy miért kérdezem... nem muszáj szóról szóra, csak a lényeg legyen meg.

Köszönöm előre is!!!!!



2014. máj. 26. 17:07
1 2
 1/13 anonim válasza:
36%
A p*csába, a végén még ki kell vennem autopilotból.
2014. máj. 26. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

Vagy semmit, vagy hogy "kérem maradjanak helyükön és kapcsolják be a biztonsági övet".

De ez teljesen természetes, csak azért mondják be, hogy lépés közben ne essél a másik utas ölébe, vagy a wc-n ne pisilj félre...

2014. máj. 26. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
83%

általában bekapcsolják az erre figyelmeztető fényeket, aminek van egy jellegzetes hangja

nem szoktak bemondani semmit (csak a filmeken)

2014. máj. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ó. Értem, köszi. Még sose repültem, teljesen analfabéta vagyok a témához :D
2014. máj. 26. 17:38
 5/13 anonim válasza:
18%
"Hölgyeim és uraim! Amint látják, komoly légörvénybe került a gép. A hajtóművek elromlottak, gyors dugóhúzóban pörgünk lefelé. A személyzet ezennel bejelenti hogy katapultál. Köszönjük, hogy minket választottak."
2014. máj. 26. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
37%
Tisztelt utasaink, van egy jó és egy rossz hírem. A jó az, hogy hamarosan földet érünk. A rossz az az hogy turbulenciába kerültünk
2014. máj. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

2. vagyok.

3. válasza jó, de ez vagy turbulencia erősségétől vagy légitársaságtól, vagy nem tudom mitől függ!

2014. máj. 26. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

ok

bővebben:

a pilóta a radaron látja, hogy olyan zóna fele repül ahol rázkódni fog a gép, mielőtt beér bekapcsolja a jelzőfényt és telefonon tájékoztatja az utaskísérőket, ekkor azok udvariasan de gyorsan leültetnek mindenkit és ellenőrzik az öveket (ilyenkor már tilos pl. felszolgáló kocsival kavarni a sorok között, ezeket betolják a szervizhelyiségbe, néha az utaskísérők is bekötik magukat, ebből lehet tudni, hogy szar lesz) ez után már nincs szükség bármit bemondani, ezért nem is mondanak be semmit


egyébként nem nagyon kell aggódni ilyenkor, a gépek erre vannak tervezve nem a sima repülésre, még soha nem sérült meg gép szélnyírásban, turbulenciában (kivétel az air france 447-es, de ott se a turbulencia volt az ok, hanem a pitot csövek befagyása, a szélnyírás csak összezavarta a pilótákat), ami már annyira durva lenne (pl. egy konvektív leáramlás) abba be se repülnek, nagy ívben elkerülik, inkább máshol szállnak le

2014. máj. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Hölgyeim és uraim! Itt a kapitány beszél.


Tud Önök közül valaki repülőgépet vezetni?

2014. máj. 27. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nekem már csomószor volt, hogy bejelentették. Semmi extra. Be kell kapcsolni magad és a helyeden kell maradni.
2014. máj. 27. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!