Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Létezik "túlfoglalás" a...

Létezik "túlfoglalás" a repülőgépeken? (easyjet)

Figyelt kérdés
Előfordulhat, hogy ha nem korán (bár időben) intézem az on-line becsekkolást, akkor nem tudok elmenni azzal a géppel amire egyébként van jegyem?
2014. jún. 26. 20:11
 1/10 A kérdező kommentje:
Régebben volt ilyen, azt tudom, így ugyanis nemegyszer sima jeggyel business class-on utaztam, mikor az utolsó pillanatban értem ki a géphez. Csak most többen utazunk é most ugrott be, hogy lehet, hogy jóval előbb kell "véglegesíteni" a jegyet. (helyet már foglaltam, ez remélem, számít..)
2014. jún. 26. 20:14
 2/10 anonim ***** válasza:
Nem befolyásolja, mennyivel előtte intézed a jegyvásárlást, 99.9999999999%-ban biztosított a helyed, a maradék % pedig azon ritka esetekre vonatkozik, amikor valamilyen probléma révén több embernek adnak el jegyet, mint ahány hely lenne...de ez nem a te hibád, így gyorsan intézkedniük kell.
2014. jún. 26. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Igen, van túlfoglalás, de elég ritka. Tavaly szeptemberben pont belefutottam egybe. Londonba mentem a British Airwayssel, és túlfoglalás volt, megkérdezte a hölgy a check in nél hogy mindenképp ezzel a géppel megyek-e, mert ha nem, akkor ők biztosítanak másik járatot, Zürichen keresztül plusz még adnak 120 €-t. Nem fogadtam el, lévén időre kellett mennem.
2014. jún. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az easyjetnél nincsen túlfoglalás.
2014. jún. 26. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Bizony, overbooking a hagyomanyos legitarsasagok jateka.
2014. jún. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, easyjetnél ne aggódj, pont annyi jegyet (vagy kevesebbet) adnak el mint ahány hely van.


A hagyományosak viszont simán adnak el többet rendszeresen, mint ahány hely van. Egyrészt ez elég jól becsülhető, hogy hány ember nem fog megjelenni, másrészt ha mégis gebasz van, akkor fizetnek egy keveset valakinek aki örömmel elfogadja, és felrakják őt a következő gépre, vagy egy partner légitársasággal megszervezik az útját, nem probléma.

(Olyan meg sose lesz, hogy mind a 100+ utasnak iszonyú fontos az utazás adott időben és ne találnának egy-két utast aki pár száz euroért cserébe kibírja, hogy picit később ér oda.)

2014. jún. 26. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Ritasu ***** válasza:
64%
Utolso 3 hozzaszolo oriasi tevedesben van. Van easyn tulfoglalas nem is keves. Ezert erdemes online becsekkolni mert akkor mar (ebbol az okbol) nem maradsz le a geprol.
2016. febr. 10. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Honnan gondolod?
2016. febr. 10. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Ritasu ***** válasza:
100%
Nem gondolom, tudom. 3 evig dolgoztam checkin-ben, tobbek kozott az easyt is kiszolgaltuk. Nem egyszer fordult elo hogy tulfoglaltak.
2016. nov. 28. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ötös voltam, tévedteme: [link]
2016. nov. 29. 03:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!