Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülővel utazok Párizsba!...

Repülővel utazok Párizsba! Utastársat keresnék! Hol tudnék utastársakat keresni?

Figyelt kérdés

Repülővel utazok Párizsba!

Utazási irodákat is felkerestem és náluk a 3 napos Párizsi út fejenként 114.000 Ft lett volna (70.000 + 44000 Ft illeték) és még plusz 10.000 Ft transzfer költség = 124.000 Ft / fő.


Ezt én megoldottam 65.000 Ft-ért repülőjeggyel, illetékkel, szállással minőségi hotelben a központban, door to door transzfer szolgáltatással, TEHÁT 60.000 Ft-tal OLCSÓBBAN.

Így a 3 napra a párommal 120.000-ret spórolunk kb.

(az irodákhoz képest)


Egy baráti társasággal jöttünk össze, eddig 6-an vagyunk.

Kérdésem: hol, milyen csatornán tudnék még utastársakat gyűjteni, keresni. Általában (és itt is) működik az a dolog, hogy minél többen vagyunk annál olcsóbb minden!!!

pl.: 10 fő felett egyéni árajánlatot kaptunk volna a szállásadótól, és/vagy több főre oszlik el a 12 fős privát transzfer busz költsége stb. (hiszen akkor nem 6-an lennénk benne)


Szóval hol tudnék esetleg utastársat keresni, aki szintén lát abba fantáziát, hogy az utazási irodát kihagyva 120.00 helyett 60-65-ért jöjjön velünk, egy kisebb, kellemes csapattal eme Párizsi városnézésre?

Facebook kilőve, mert nincs túl sok ismerősöm kb 250 fő, de ők a szegényebb kategóriába tartoznak és a 120.000 helyetti 60-65,000 Ft is sok nekik.

Van-e esetleg ilyen oldal, ahol kimondottan ilyen utazók vannak, utastársat keresők stb.

Előre is köszönöm!



#utazás #Párizs #utastárs #utazótárs #Párizsba utaznék #utastársat keresek #utas társat keresek
2014. aug. 28. 22:04
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
2014. aug. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Van akik szerveznek ilyen utakat olcsón, őket hívják fekete utazás szervezőnek sajnos... ami illegális :-(
2014. aug. 29. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Nem, szerencsére nem illegális!

...és ezt fontos tisztázni is.


Engem is feljelentettek és eljárás indult, majd 1-2 nap múlva az eljárás megszűnt.


Akkor számít e tevékenység illegálisnak ha :

- HA EZEN PÉNZT KERESEL!

Ha 1000 Ft-ot is keresnél rajta, akkor illegális, hiszen nem is vagy cég, és persze 1-nél több (pl.: egyszerre 2 szolgáltatást kapcsolsz össze pl.: repülőjegy és szállás), innentől már turisztikai szolgáltatásnak minősülne...... de továbbra is 2 nagyon fontos dolgot kell megkülönböztetni.


NEM MINDEGY HOGY :

- PÉNZT KERESEL !!! vagy PÉNZT SPÓROLSZ!


Ha pénzt keresel, akkor ILLEGÁLIS! a legnagyobb baj, hogy abból a pénzből amit keresetél nem adóztál, tehát nem jattoltál az államnak.


De ha csak utastársat keresel, hogy a tied is, és persze a többieknek is olcsóbb legyen és 1 fillért sem keresel, az teljesen normális és legális.


A feljelentés, és Eljárás megindítása óta : Erről hivatalos végzésem van! Szóval TUTI!

2014. aug. 29. 07:28
 4/17 anonim ***** válasza:
89%
Itt nekem valami sántít. 3napra belépőkkel együtt a 65 kevés, belépők nélkül viszont sok.
2014. aug. 29. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Bár sok lenne, de nem az.

Én, illetve mi, már másfél hónapja megvettük a jegyünket.

Akkor volt 12500 oda és 13500 vissza. (persze kerekítve)

Csak a jegy volt arra az időre 26.000

Emellé a speciális transzfer 14.000 szolgáktatással hogy ne kelljen keveregni a szállásig sem. Door to door.

Csak ez 40.000

A 25 meg a szállás a 3 napra. ami iszonyú jó és 3000 méteren belül van az Eiffel torony.


De persze 10km-re vagy a gettóban olcsóbb a szállás, azon spórolhattam volna.

2014. aug. 29. 17:02
 6/17 anonim ***** válasza:

Repülőjegy októberbe oda-vissza 20ezer.

Szállás 1hétre 20ezer, csak jó helyen kell keresned.

Kaja 1hétre 15-20ezer.

Közlekedés 1hétre 10ezer.

Tessék 70ezerből belépők nélkül 1hétre megvagyok.

2014. aug. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Na hát ez egy jó vicc ! :)

Ha már a 20.000 Ft-os jegynél tartunk akkor van kb 13.000-ért is csak akkor amikor te akarod, hanem akkor amikor annyiba kerül. ha megnézed holnapra vagy holnaputánra, akkor meg 112.000 :)


Közlekedés 1 hétre 10.000 mi ? :)

A reptérről a városközpontba, és a buli végén visza a reptéterre... Az 10.000 Ft. :)

Ja de persze, ha az 1 hétben többet nem buszozol, vagy nem metrózol akkor tényleg 10e az 1 hétre :)


A szállásod meg örülhetsz ha jó helyen , és jó szállásod van napi 20.000-ből. Persze ha az igénytelenség nem akadály akkor én is tudok 12 személyes koedukált szobában szabad ágyat napi 4700 Ft-ért, vagy éppen jó szállás is van olcsón mindössze 17 km-re a központtól :)


Persze a "jó helyen" való keresési lehetőséget oszd már meg a többi embernek is, már ha létezik egyáltalán.

2014. aug. 29. 19:02
 8/17 anonim ***** válasza:

Metró bérlet:

1-5-ös zóna: heti: 34,40 Euró, havi: 113,20 Euró

Szállás:

Nem szállodában kell lakni, hanem szobát bérelni, magánszemélytől. példa: airbnb.hu

Repjegyet 20-ból odavissza értettem.

Október 8 oda: 8439ft

Október 15 vissza: 13000ft kb.


Novemberben már tényleg 20alatt is összejön.


Az a baj a magadfajtával, hogy nem tud alkalmazkodni és luxust akar.

Én elalszok egy szobában is 3 ismeretlennel a házban, több időt úgy se nagyon töltök ott hisz nem azért utazok el.

+inkább megyek olcsóbban, mert nem zavar az az esetleges 5-10fok különbség a te szeptemberid és az én októberim közt.

2014. aug. 29. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Tömegközlekedési ötlet: 7 napra a Vélib' csupán 8 euróba kerül. Ez olyasmi, mint amit Budapesten most próbálnak bevezetni Bubi néven. Csak Párizsban valóban működik, és nem csak a szűk belvárosban hanem az egész városban. Biciklin ráadásul többet is látni a városból, mint metrózva. (Voltam Párizsban, használtam, nagyon jól működik, nem a levegőbe beszélek.)
2014. aug. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Jaaaaaaa!


Először is : félre értettél. Én nem Luxust akarok ,csak minőséget. A 2 pedig nem ugyanaz.


Mégis csak utastársakról, barátokról, családtagokról van szó, és elég rosszul venné ki magát a dolog, hogy az ami nekem megfelelt (ami amúgy nem), oda vinném őket is. pl.: egy kedves Örmény családhoz! :) azért ez gáz!



Teljesen más szálon futunk :)

Ha le kell vinni a költségeket, akkor

pl.: November 3-4-5-ére időzíteném:

Mert akkor oda: 6199 Ft

és vissza: 6255 Ft

-------------------

12,454 Ft-ból is megjárható oda-vissza Párizs.

12.454 Ft az pedig már tényleg igen jó árnak számít!

Szállás: a szállás pedig ingyen is megoldható,

nem hogy 1 hét nem 20.000Ft, hanem egyenesen 1 hét:0 Ft!


Van több ilyen oldal, ahova regisztráltak több százezren, hogy van egy felesleges szobájuk kiadó, elsősorban az átszállóknak van kitalálva. Regisztrál-ország,város kiválaszt- keres - lefoglal- megszáll-és reggel tovább áll VERZIÓ!

Ingyen szállás! MINDIG!

B: Ha az átszállás Párizsban történik akkor esetleg a reptéren is lehet aludni azt az 1 éjt ki lehet bírni ott is. stb.

1000 megoldás van, az olcsó útra.


Egy 18 évesen még tök jó buli volt, de a társaságomban akár nyugdíjasok is vannak, azokat meg nem vágom egy szobába egy kedves Örmény családhoz.


Azt is vedd ám figyelembe, hogy akár fiatal, akár nyugdíjas az illető, van akinek ÉLETE NAGY ÁLMA : Párizs, és ők (talán te is megérted) hallani sem akarnak eme verzióról. (pedig mint írtam: INGYENES)


Ha valaki élete útjára megy, akkor egy ici-picit megadja a módját, és még így is bármely irodához képest fejenként 60.000-ret spórol és különb szálláson száll meg mint velük (sokszor).

Luxus nem kell: lehet hotel, szálloda, apartman, fogadó, esetleg Hostel is.


Szóval félreértettél, én is ki tudom hozni amit Te számoltál 1 hét 70.000 Ft, csak az kijön 1 hét 25-30-ból is.

2014. aug. 29. 22:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!