Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi történik, ha valaki bepánik...

Mi történik, ha valaki bepánikol a repülőgépen?

Figyelt kérdés

2014. szept. 23. 00:06
 1/9 anonim ***** válasza:
64%

Az attol fugg mit csinal. Ha nem veszelyes masokra akkor semmi, emiatt nem szall le a gep. Ha viszont pl masokra is veszelyt jelentene akkor a stewardessnek joga van hatra bilincselni a kezet (minden gepen van bilincs olyan esetre ha valaki kozveszelyesse valik) es ilyenkor a leszallas utan atadjak a repulesbiztonsagi hatosagnak, ok eldontik hogy eljarast kezdenek-e.

Egy jo baratom British Airways cabin crew, tole tudom.

2014. szept. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%

Mondjuk épp ettől fog jobban panikolni, de mindegy.... A logikus lépés a megnyugtatása lenne, figyelemelterelés, légzés irányítás. A pánikbeteg eszméletlen fizikai tüneteket képes produkálni -en pl minden alkalommal biztos vagyok benne, hogy infarktusom van, zsibbad az egesz testem, szedulok, síró görcsöt kapok. Egy ideje mar hordok magamnal egy kis cetlit, amin rajta van, hogy pánikbeteg vagyok, mi segíthet. Senkire nem vagyok veszélyes, de igencsak sokkoló lehet másoknak, ha a mellette ülő hirtelen elkezd remegni, sírni, szorítja a hozza legkozelebb eső dolgot, hogy elfeherednek az ujjai. Repülőn egyszer fordult elo velem - mindig elore szólok bárhova, bármivel is utazom, hogy lehet ilyen jellegű gond- akkor a mellettem ülő fiatal srác fogta a kezem es számolt velem. A stewardess is jött, hozott egy kis vizet, fel ora mulva mar nem is volt semmi gond.

Nyilvan ha nem szól elore az ember es elkezdi a szívet markolaszni, hogy "uristen, mindjárt meghalok" , akkor akar kényszerleszállás is lehet belole.

Ha ugy érzed, előfordulhat, hogy panikol az, vagy eleve pánikbeteg vagy, jelezd elore. Ha van bevallt modszer, amivel sikerül oldani, írd le, mondd el a légi kísérőnek, az ülés szomszédoknak. Nem lesz gond.

2014. szept. 23. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
67%
Láttam két youtube-videót amiben lefilmeztek egy pánikolót, az egyikben Kanadából repült egy gép Európába és útközben bepánikolt, ezért többen lefogták, kényszerzubbonyt adtak rá és az üléséhez kötözték meg ráadtak több biztonsági övet, a másikban egy Edinburghból Rigába tartó Ryanair járaton felpattant a helyéről egy részeg orosz, hogy ő ki akar szállni, odarohant az ajtóhoz és elkezdte feszegetni a zárat, lefogta a személyzet, kényszerleszálltak Stockholmban és ott átadták a rendőrségnek.
2014. szept. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

A testvérem miatt kérdezem, vele fogok repülni jövő héten, 2 órát. Pánikbeteg, bár már 2 éve nem volt semmi probléma vele, teljesen tünetmentes.

Egyébként ő nyilván nem ilyen durván fog pánikolni, ha eseteg előfordulna, sosem volt sem ön-, sem közveszélyes, csak elkezdett gyorsan verni a szíve amitől mégjobban megijed és nehezen veszi a levegőt, meg remeg.


Meg sem fordult a fejemben amúgy, hogy miatta le kell szállnia a gépnek, csak kíváncsiskodtam, hogy hogy működnek ott ilyenkor a dolgok..


Köszönöm szépen a válaszokat! :)

2014. szept. 23. 11:16
 5/9 anonim ***** válasza:
Akkor szólj előre hogy lehet ilyen, ahogy már írtam. 2 . voltam
2014. szept. 23. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azért talán nyugtató sem árt. Hogy milyen, arra jobb, ha orvos válaszol.
2014. szept. 23. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
59%

Ebben az esetben nem tortenik semmi, a stewardess hoz neki egy pohar vizet.

2# ha valaki kozveszelyesse valik akkor hidd el hogy nem nyugtatgatni fogjak, hanem ugy odabilincselik a szekhez mint a huzat.

2014. szept. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Digo, az pánikbeteg nem közveszélyes, semmit nem fog csinalni, max sikit torkaszakadtabol. Nem kell meg bilincselni.
2014. szept. 23. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Olvastasd el a testvéreddel az Elmés változások c. könyvet. abban olyan gyakorlatok vannak, amelyek teljesen helyre tudják billenteni a fóbiákat. Nekem így múlt el a tériszonyom.
2014. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!