Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Van olyan légitársaság, ahol...

Van olyan légitársaság, ahol 2 poggyászt is fel lehet adni díjmentesen?

Figyelt kérdés

USA-ból utazom haza. Szeretnék érdeklődni; hogy van-e olyan légitársaság, ahol 2db poggyászt is fel lehet adni díjmentesen.? Összesen 3db KÉZIpoggyászom van amik viszonylag kicsik, tehát szerintem felengedik a gépre. A 2 nagy poggyászom, az pedig súly határon (23kg) belül van.

A kérdés csak az; hogy mindkettőt elviszik ingyenesen vagy a másodikért minden légitársaság kér pénzt? És ha igen, akkor ki tudom fizetni már akkor amikor megveszem az interneten repjegyet?



2014. nov. 20. 05:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Business vagy First Class-on a legtöbb cég 2 poggyászt enged. Viszont turista osztályon csak 1-t. Kézipoggyászból is a legtöbb cég 1 normált enged és 1 kicsit. 3 kézit még a nagy arab cégek sem engednek.(Kivétel a business és a first)
2014. nov. 20. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Három kézit sehol nem engednek. Van olyan fapados, ahol csak egyet, a legtöbb helyen egy kézit és egy annál is kisebb(!!) "personal item"-et, ami kb. egy kis női táska vagy egy szatyor lehet.
2014. nov. 20. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A poggyaszert szerintem csak fapadosoknal szokas jegyvetelkor fizetni foleg mivel azok rad akarnak tukmalni mindenfele sz*rt.


A 2. poggyasznal irto nagy meglepi lesz: 100 dollar a Unitednel is, az AA-nal, a tobbinel nem neztem.

2014. nov. 20. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha turistaosztályon mész, akkor ahogy írták, általában 100 dollár a plusz egy feladott csomag, de az sem kizárt, hogy a beszállásnál a három kézipoggyászod közül legalább egyet még levisznek a csomagtérbe, ami még 100 dollár lenne. Ez még így is olcsóbb, mint az első osztály.


Ha business/first class jegyet veszel, akkor meg nem fog senkit érdekelni, a 2 feladandó és a 3 kézipoggyász sem. Simán felvihetsz hármat is, ezt tapasztalatból mondom.

2014. nov. 20. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Igy van, elso/business osztalyon ingyenes a 2 feladando, turistaosztalyon meg fizetni kell a masodik feladandoert.

Fapadost ne emlegessetek mar, tengerentulrol jon, ott nem jar fapados!

One carry-on and one personal item! (carry-on lehet egy gurulos borond, a lenyeg, hogy be tudd tenni az ulesek fole a polcra) a personal item pedig laptop taska, camera taska, noi retikul, hatizsak, stb. Harommal meg se probald mert tutti nem engedik.

2014. nov. 20. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

> Simán felvihetsz hármat is, ezt tapasztalatból mondom.


A TSA ehhez mit szólt...?

2014. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

#6, negyedik vagyok:

A TSA-t csak az érdekli, hogy bombát ne vigyél fel, meg ilyeneket... azzal nem foglalkoznak annyira, hogy három táskád van vagy egy.

Lehet, hogy félreérthető voltam, a 3 kézipoggyász alatt nem 3 bőröndöt értettem. Nyilván 3 olyan kézipoggyász, amit még egyedül el tudsz vinni, az ésszerűség a határ inkább. Az én esetemben ez laptop- és aktatáska valamint egy nagyobb szatyor volt... párszor utaztam így, és soha sem érdekelt senkit (JFK, LAX). Mondjuk ez British Airways első osztályon volt, ezért is írtam, hogy turistaosztályon már lehet, hogy belekötnek ebbe. (Csak ugye ha első osztályon utazol, és kifizettél x ezer dollárt a jegyért, akkor már nem foglalkoznak a 100 dolláros plusszal, mert nem akarnak kellemetlenséget okozni, ha már ennyivel gazdagítottad őket. Meg mindenki tudja. hogy nem az én laptopomtól fog lezuhanni a gép, hacsak nem azzal aktiválom a bombát.)

De írtam is hogy ennek ellenére nem ajánlom a first class-t egyszeri utazásokra, saját pénzből értelmetlen, ki lehet bírni azért 10 órát a mai gépeken már.

Persze ha hetente utazol a munkád miatt és még ki is fizetik neked, akkor elfogadod azt a kényelmesebb széket (szerencsére már inkább ágyat).

2014. nov. 20. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, az a "nagyobb szatyor" többször volt normál gurulós bőrönd is :D, és úgy is felengedtek... tehát bőrönd és még két táska.
2014. nov. 20. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

A TSA ehhez mit szólt...? - nem szolhat semmit, mert az nem az o dolguk. A megfelelo poggyasz mennyiseg es poggyasz meret a legitarsasagok hataskore ala tartozik. Amikor becsekkolsz a pultnal, a legitarsasag alkalmazottja (akit kesobb majd viszontlatsz a repulon) eldonti, hogy mit enged a gepre es mit nem.


(hacsak nem elso osztalyon utazol ne probalkozz harom taskaval. Ha van nalad ket taska meg egy szatyor amibe teszem azt a duty freeben vasarolt szuvenirt rakod azt meg talan felengedik (turista osztalyra is), de ha teszkos szatyor roskadasig tele plusz meg ket masik taska azt tutti nem!)

2014. nov. 20. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

> A TSA ehhez mit szólt...? - nem szolhat semmit, mert az nem az o dolguk


Hat, rosszul emlekszem, nem figyelek mar annyira a hangosbeszelore de valamirol vartyog folyton hogy "TSA has limited..." es szerintem az a taskak szama. Na mindegy, majd odahallgatok amikor legkozelebb repulok (ami meg egy egesz honap, hat het ket repulout kozott, gyokeret fogok ereszteni a vegen).

2014. nov. 21. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!