Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mennyi ideig lehet kártérítést...

Mennyi ideig lehet kártérítést kérni egy repülőjárat késése miatt?

Figyelt kérdés
Mennyi ideig tudok kártérítést kérni egy járat késése miatt a légitársaságtól? Van valami elavulási idő?
2015. febr. 13. 11:59
1 2
 1/16 anonim válasza:
0%
Ennyire kell a pénz?
2015. febr. 13. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 demonlord90 ***** válasza:
84%
Ez légitársaságtól függ, de a visszaigazolásnál szerintem le van írva annál a pontnál, ahol biztosítottad magad (késés esetére). Ha ezt nem tetted meg, talán 1-2 hét, amennyiben bizonyítod, h lekéstél egy fontos csatlakozást. Mindenesetre érdeklődd meg telefonon (ahány társaság, annyi szokás).
2015. febr. 13. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
66%
most van 1 cikk h 600 eurót lehet igényelni blabla....de mikor leszálltok már akkor kell 1 igazolás h késett a gép
2015. febr. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
0%

A legtöbb gép késik. Hacsak nem olyan durva dolog történt, akkor nem tudsz kérni.


Pl volt a múltkor, hogy az utasoknak a gépben kellett ülni 8 órát mielőtt felszállhattak. Na szerintem ők kaptak. De ha fél órával később szállt fel, nem fognak semmit csinálni.

2015. febr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem fél órát késett. Reggel nyolckor kellett volna indulni és délután 1.-kor indult. És nem tájékoztattak, ha reggel 5 órakor nem nézek rá a honlapjukra akkor csak a reptéren szembesülök vele. A késés miatt lekéstem a csatlakozó járatomat, igaz elszállásoltak és átfoglaltak másnapra, de én nem másnap akartam hazaérni.
2015. febr. 13. 15:02
 6/16 anonim ***** válasza:
0%
Kizártnak tartom, hogy ezért kapj kártérítést.
2015. febr. 13. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
52%

Melyik légitársaságnál volt ez?

A hagyományos légitársaságoknál így működik: Ha 3 óránál többet késett a géped, vagy ha ennél kevesebbet, de lekésted a csatlakozást, akkor is jár vissza az összeg, amit a jegyért kifizettél. A repjegy 1 évig érvényes a vásárlás dátumától, szóval 1 éven belül kérheted vissza a pénzed.

2015. febr. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Jah, hogy végül felhasználtad a repülőjegyedet? Akkor nem kapod vissza az árát, "csak" kártérítést kapsz. Keresd meg a légitársaság customer care-jét.

Nem neked kell bizonyítanod, hogy lekésted a csatlakozást, csak elpanaszolni a bánatod.

2015. febr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
A Norwegian volt. És egyben, egy jegyként vettem meg a jegyet Bangkok Budapest útvonalra oslói átszállással.
2015. febr. 14. 15:47
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Elkeserítő, hogy mennyi hülye kommentál ide akinek fogalma sincs semmiről. Természetesen kaphatsz kártérítést, ezt olvasd át:

[link]


Pénzbeli kártérítés

A fentieken túlmenően Ön az útvonal hosszától függően 250–6 00 euró kártérítésre lehet jogosult, ha a légitársaság megtagadja az Ön beszállítását, vagy törli a járatot, vagy ha a gép több mint 3 órás késéssel érkezik meg a jegyen feltüntetett célrepülőtérre.


Az Európai Unión belül:


1500 km vagy annál rövidebb útvonal - 250 euró

1500 km felett - 400 euró



Wizzair, rynair viszonylag könnyedén fizet, talán pont azért mert az utasaik többsége úgyse kér tőlük ilyet soha mert buták, mint az itt kommentelők egy része is. Mit nekik pár száz euró kártérítés! Nem ér meg annyit, hogy írjanak egy emailt vagy esetleg kettőt a légitársaságnak! :D

Norwegianről nincs tapasztalatom, de jogilag nekik is kötelességük fizetni természetesen.

2015. febr. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!