Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mit engednek fel a kézipoggyás...

Kyra-neko-chan kérdése:

Mit engednek fel a kézipoggyászban?

Figyelt kérdés

Próbáltam kikalkulálni, vajon mi az, amit engednek?

Hazamennék Angliából 3 hétre, de csak kézipoggyászt viszek magammal.

A probléma visszafelé kezdődik, mert szüleim gondolnak arra, hogy itt pár dolog nem, vagy csak nehezen kapható és visszafelé felpakolnának pár élelmiszerrel. (háztartási keksz, kolbász, túrórudi)


Amikor kijöttem a kézipoggyászomban volt egy mikuláscsomag, könyv, elektronika, meg persze 1-2 ruha is, ami a súlyhatár miatt már nem fért a feladósba. Ezekért nem szóltak, remélhetőleg a ruhákért most se fognak.

(Ekkora Ryanair-rel utaztam ekkor)


Másik kérdésem, hogy ha a ruhámat vákuumos csomagolásba teszem, akkor a repülőtéren kinyittatják-e velem, vagy sem? (Helytakarékosság céljából)


Most Norwegian Air repülőtársasággal utazom Magyarországra és vissza Angliába is.



2015. febr. 18. 22:29
 1/3 anonim ***** válasza:
25%

Jézus..


Na szóval. A ruháidat levákumozhatod, nem nyitják ki. És valóban, a ruhát fel lehet vinni. Kolbászt és túrórudit elvileg nem. Élelmiszert egyébként sem szállítanék.


De egy valamit árulj már el nekem.. Mégis mi visz rá valakit, hogy egyik országból átreptessen egy másikba 80 deka kolbászt??? De most komolyan? Meg kekszet? Hát az agyam eldobom.


100 ml nagyobb folyadékot, és veszélyes tárgyakat nem lehet felvinni egyébként. Elvileg élelmiszert lehet, mert EU-n belül van. De én nem próbálkoznék húsokkal meg sajtokkal.


Egy-két ötlet, hogy miket hozhatnál még Magyarországról: só, WC papír, fülpálcika, tollak, pár darab papír, pléd, paradicsom, chips, zokni, esetleg egy kis sámli.

2015. febr. 18. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A legjobb gyűjtemény a folyadéknak látszó tárgyakról [link] a debreceni reptér oldalán van. Az egyetlen reptér ahol a biztonságiak a ruháimmal foglalkoztak az Ben Gurion (Tel Aviv) volt és én jártam már nagyjából mindenhol.
2015. febr. 19. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Az ötlet gondolhatod, hogy nem az én fejemből pattant ki, hogy élelmiszert vigyek visszafelé.

Miki csomag is csak azért volt, mert akkor jöttem pont ki...

Személy szerint az élelmiszer küldést én csomagpostával maximum.


Amiket írtál, itt kapni, de például akad pár élelmiszercikk, amit még a lengyel/török boltokban sem lehet beszerezni, ahol elvileg minden országból rendelnek kelendő cuccokat.


A ruhás hírnek örülök viszont, és köszönöm a kommentedet. :)

2015. febr. 19. 10:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!