Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Az utasszállító repülőgépek...

Az utasszállító repülőgépek miért mennek fel olyan magasra miért nem csak modnjuk 5000m-en?

Figyelt kérdés
2015. szept. 4. 19:08
 1/8 anonim ***** válasza:
22%
Gondolom, ennél a magasságnál vannak biztonságban, itt már nincs rájuk hatással az időjárás (szél, viharok, csapadék).
2015. szept. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
10%

Én nem értek hozzá, de ez az én véleményem.

-Több idő marad kitalálni egy megoldást a felhők felett ha baj van, mint ha az kicsivel az épületek felett menne... Ahol ugyebár elég kevés gondolkodási idő lenne.


-Ha valami miatt jobbra balra kileng a gép akkor könnyen nekicsapódhat egy magas épületnek.


-Könnyebben céloznak fegyverekkel a gépre mivel közel van... Jobban látni és hatótávolságon belül van.


-Nagy ricsaj. Ugye szoktad hallani mikor elhúz felettetek alacsonyan egy gép? Na azt képzeld el ha rendszeresen menne.



-Ha valami katasztrófa van mint például a kínai óriásrobbanás... Hát... Eléggé "rosszul" esne gépnek ha felette van.


És még sok ilyen dolog.


Mivel én nem vagyok repülőgép szakértő ezért ezt csak egy kívülálló gondolkodásmódjával írtam meg.

2015. szept. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kisebb a levegő sűrűsége, ezért könnyebben halad a gép és kevesebb üzemanyag kell. Plusz a felhők se akadályozzák a kilátást. (Állítólag az is szempont, hogy kevesebb röpködő bizbasz van, pl. madarak, bogarak, stb.)
2015. szept. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

"-Ha valami miatt jobbra balra kileng a gép akkor könnyen nekicsapódhat egy magas épületnek."


Azért ehhez nem kéne felmenni tíz kilométerre, mert már az egy kilométer magas épületek is elég ritkák :)

2015. szept. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A kisebb légellenállás miatt olcsóbb és gyorsabb. És nyilván a gép teste se amortizálódik annyira.
2015. szept. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Van olyan gép is ami 5000 méterig tud felmenni.

De amúgy már leírták, légellenállás, üzemanyag spórolás, kevesebb ütközési lehetőség pl. madarakkal és időjárási körülmények annyira magason kevésbé hatnak.

2015. szept. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
28%
Többek között azért, mert előírások vannak a zajszintre is városok felett.
2015. szept. 4. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
45%

Légellenállás. Próbálkoznak olyan utasszállító repülővel is, ami 30 km-en tudna utazni. Ha sikerül összehozni, az ottani egészen ritka levegőben több ezer km/órás sebességgel fog majd tudni haladni.


[link]

2015. szept. 9. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!