Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Lányok: milyen volt az első...

Lányok: milyen volt az első repülésetek? L/17

Figyelt kérdés

Milyen volt elsőnek repülőn ülni?

Készülök ki külföldre tanulni meg dolgozni, és még nem ültem repülőn, és meg mondom őszintén hogy félek hogy milyen lesz, hova kell menni a reptérre, hogyan kell repülő jegyet venni meg stb.


2015. szept. 13. 17:12
 1/6 anonim válasza:
és miért lányokat kérdezel? Teljesen unisex téma.
2015. szept. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Repülőjegyet a neten keresztül megtudod venni. Feketén-fehéren szépen le van írva, hogy mi a menete. Csak követni kell a leírtakat. A reptéren is nagy monitorokkal bemutatva pontosan tudni fogod hova menj, mit csinálj. Még eltévedni sem lehet. Annyira egyszerű, hogy egy olvasni tudó 8 éves is kiigazodik rajta. Ettől nem kell félni. Az egész inkább lesz unalmas mint félelmetes.

De van egy történetem az én első repülésemről.


Én olyan 8 éve ültem először repülőn amikor kiutaztam nyaralni egy rokonhoz Párizsba. Mivel semmit nem tudtam a repülési élményekről, én izgatottan vártam. Sajnos utazás előtt 2 nappal elkezdett fájni a fogam, és amikor indultam a repülőgéphez fájdalomcsillapítót kellett bevennem mert bizony az alsó fogam begyulladt. Felszállásnál nem volt gond. Élveztem. Majd szokás szerint ha utazom, szinte rögtön elalszom. Később készülődve a leszálláshoz amikor a gép lassan ereszkedni kezdett, nekem a gyulladt fogam miatt olyan iszonyatos fájdalmam lett, hogy azt hittem szétrobban az állkapcsom. Annyira fájt, hogy sírva fakadtam, és a mellettem ülő fiatal férfi segített, hogy valahogy kibírjam. Olyan szorosan szorítottam az állkapcsomat, hogy nem vettem észre, hogy megsérült a szám belülről (ráharaptam véletlenül de az erős fájdalom miatt ezt nem is érzékeltem) és tiszta vér volt a szám..Nagyon ciki volt, hogy amikor földet értünk, engem külön elvittek az orvosi rendelőbe. Semmit nem értettem, mert franciául nem tudok, és végig így beszéltek hozzám. Szerencsémre a férfi velem maradt, és ő angolul tudott kommunikálni a dokival, aki elmondta, hogy fájós foggal ne repüljek mert bizony a nyomáskülönbség miatt lehetnek ilyen fájdalmak. Később elmentem fogorvoshoz, és kiderült, hogy gennyes tályog volt a gyökérnél.

Azóta utálok repülni. Repültem párszor, de soha többé nem repültem sajgó, fájó foggal.

2015. szept. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én először extázitól repültem. Nem volt nagy élmény.
2015. szept. 13. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Most akkor erre fiúk nem is válaszolhatnak ?
2015. szept. 13. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem volt semmi különös. A felszállást és a leszállást lehet érezni, egyébként tök olyan, mintha egy szobában ülnél.

Nincs mitől félni.

Rejegyet vehetsz neten, vagy utazási irodában. A reptére először a check-in-hez kell menni. De azt is lehet, előre neten. De akkor is oda kell menni a reptéren a chech-in-hez a poggyászodat feladni. Utána biztonsági ellenőrzés és akkor már bent vagy a kapuknál, ahonnan a gépek indulnak majd. Minden infó rajta lesz majd a beszálló kártyádon. De ott is kérdezhetsz nyugodtan.

2015. szept. 13. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Mivel nekem az első repülőutam 2 részletben volt 16 órás, az elején még örültem, meg tök izgi volt, a közepe felé már kezdtem kicsit unni, a végére meg elfoglaltam magam.


Jegyet igazából én irodában rendeltem, úgyhogy azzal kapcsolatban nem tudok plusz segítséget adni... Reptérre 2 órával előbb kell ott lenned, mint ahogy a géped felszáll. Ha Ferihegyről indulsz, könnyű dolgod lesz, mert az egész nem valami nagy. Rögtön az elején van egy csomó pult, az az első hely, amire szükséged lesz, mert ott tudsz majd bejelentkezni. Egy nagy táblára vannak kiírva a járatok, és hogy melyik pulthoz lehet menni vele, amint a tiéd megjelenik, megnézed, mész, sorba állsz, kikészíted az útlevelet, repjegyet, leadod a bőröndöt (ha esetleg nagy bőröndöt viszel). Adnak neked egy jegyet, amire rá lesz írva az ülésed száma, a boarding time (amikor már felszállhatsz a repülőre/bejelentkezhetsz a felszálláshoz), és a kapu, ahol felszáll a géped. Utána mész a biztonsági ellenőrzéshez, itt tálcákban le kell rakni a táskádat/kardigánodat/cipődet egy szalagra, és megnézik, van-e benne valami veszélyes. Ha laptop van a táskádban, azt is ki kell venni. Ha ez megvan, mehetsz a kapudhoz. Egyébként ki van írva minden, marha nagy betűkkel 20 méterenként, hogy mi merre van, úgyhogy tényleg nem lehet eltévedni. Max. követed a többi turistát, és rákérdezel. :D Itt még egyszer be kell jelentkezned, utána pedig nincs más dolgod, mint várni a gépedre. Utána felszállsz, stewardessek és a pilóták mosolyogva jó utat kívánnak, leülsz, végignéztek egy kisfilmet akkor, hogy vészhelyzetben mit kell csinálnod, 3-4 percet gurul a gép, utána felszáll... Utazás alatt meg tetszés szerint alhatsz, nyuvaszthatsz elektromos kütyüket (kivéve felszállás alatt), olvashatsz, beszélgethetsz a melletted ülővel... Kb. fél óra múlva adnak inni, és 1 óra múlva adnak enni is. :D Aztán ha megérkezel, és még át kell szállnod, a "transfer" részlegre mész, ha nem, akkor a "baggage claim"hez, ha volt csomagod, megnézed, hogy melyik csomagkiadóhoz érkezik a cuccod, és vársz rá türelmesen... Utána pedig kisétálsz. :)

2015. szept. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!