Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Bizonyos utazási irodáknak...

Bizonyos utazási irodáknak hogyan van pofájuk kerozin felárat felszámolni, amikor majdhogynem történelmi mélyponton van az olajár?

Figyelt kérdés

2015. dec. 27. 12:25
 1/8 anonim ***** válasza:
A sikeres üzlet titka a gátlástalanság
2015. dec. 27. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Bármiért kérhetnek pénzt, és amíg lesznek akik fizetnek is érte addig megéri az utazási irodának is.

Én személy szerint azt nem értem, hogy a mai világban amikor bári hozzáfér a neten keresztül mindenhez, miért megy utazási irodába amikor egyénileg, saját magunk is pontosan eltudjuk intézni a nyaralást. Lényegesen olcsóbban. Csak hát ugye utána kell olvasni, járni a dolgoknak.

2015. dec. 27. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha a teszkó a szardíniakonzervet külön hirdetné, majd kiderülne, az csak a konzervdoboz árának megfizetésével lenne elvihető, a teljes gazdasági versenyhivatal szállna rájuk. Egy ország h9rdülne fel.

Olyanok is, akiknek teljesen természetes, hogy látnak egy árat egy utazási hirdetésben, majd kiderül, erre még ilyen, olyan majd amolyan kötelező díj, illeték, biszbsz jön rá.


Innentől ez nem pofa kérdése, ez simán lúzerség kérdése, hogy a tipikus utazási irodás vásárló torkán bármit le lehet nyomni. A többit már az előttem szóló elmesélte, az internet korában vicc, hogy a magyar utazási irodáknak vannak még ügyfeleik.

2015. dec. 27. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy ezt a "felárat" miért az utazási iroda számolja fel. Nem a légitársaság díjaiban van benne, és ők csak tovább számlázzák? A légitársaságok olyankor szoktak ilyet, ha mondjuk túlsúlyos a poggyász, stb. De egy utazási irodának mi köze a kerozinhoz?

Meg egyáltalán, mihez képest értendő ez a felár? A csak odaúthoz képest? :)

2015. dec. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A reklámozott árhoz képest. :-)
2015. dec. 28. 13:51
 6/8 anonim ***** válasza:

Akkor ez azt jelenti, hogy az akciós ár nem vonatkozik az ár minden összetevőjére?

De nekem még így is fából vaskarika. :)

2015. dec. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Igen. Igazából az lenne a korrekt ha a légitársaságokhoz hasonlóan az utazási irodákat is törvényileg köteleznék, hogy a reklámozott ár minden költséget tartalmazzon és ne rakódjon rá ilyen-olyan költség, ami sokszor több, mint maga a reklámozott ár.
2015. dec. 28. 16:49
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor ez egy megtévesztő reklám. Vagy olyan apró betűs részt tartalmaz, amit nagyítóval kell megkeresni. :))
2015. dec. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!