Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Tapasztalt repülővel utazós...

Tapasztalt repülővel utazós emberkét keresek! Segítenél?

Figyelt kérdés

Nem repültem még, idén nyárra tervezem az első ilyen nyaralást.Olaszországba szeretnék utazni, bár a pontos úticélt nem döntöttem el. 2 kérdésem lenne először:

Hol tudom megnézni azt, hogy pl. Budapestről melyik olaszországi városokba van közvetlen repülőjárat?

Illetve a jegyárakról honnan tudok pontos információt szerezni? Mert néhol nevetségesen alacsony (10ezer ft. Milánóba egy jegy a wizzairen, ilyen van?), de egy másik oldalon meg 90ezer. Akkor most hogy is van ez?


Köszönöm a segítséget!


2016. jan. 6. 07:54
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

A Liszt Ferenc Nemzetközi Repülőtér honlapján ( [link] ) a menetrend és útvonaltervezőben lehet megnézni, hogy aktuálisan hova vannak járatok.  [link] utazas/jaratinformacio/utvonaltervezo 


A repülőjegyek árait több helyen is meg tudod nézni. Lesznek számottevő különbségek, érdemes több helyenis megnézni. 

[link]

[link]

Ha már kiválasztottál egy adott járatot, érdemes a légitársaság saját honlapját is megnézni, bár egyáltalán nem biztos, hogy az az olcsóbb. 

Olykor 1-1 napot változtatva az utazás időpontján, lényegesen olcsóbb lehet a jegy. Ma már nem egyértelmű, hogy a "fapados" légitársaság olcsóbb, tapasztaltam már az ellenkezőjét. A fenti keresők mindenben keresnek, ha úgy állítod be a keresési feltételeket. 

A "Code Share" miatt ugyanaz a járat jöbb légitársaság ajánlatában is megjelenhet, akár eltérő áron. Ilyenkor a flight operator mutatja azt, hogy valójában melyik légitársaság üzemelteti a járatot. Párommal utaztunk már úgy, hogy egyikünk jegye AirBerlin, másikunké FlyNiki volt, és ugyanarra a gépre szólt. 

Ha Dunántúli vagy, de akár Budapestről is érdemes megnézni a Bécsi repülőtér (VIE) ajánlatait is. Sok helyre van közvetlen járat, ahova Budapestről nincs, és néha meglepően olcsón. 

2016. jan. 6. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
A kérdésben leírt Milano esetében a RyanAir-nek Bergamo-ra, a WizzAir-nek Malpensa-ra van járata. Ha nem is ekkorát, de tapasztaltam jelentős különbséget. Mindkét reptéren voltam már, nincs érdemi különbség a városba való bejutásban. Azt is érdemes figyelni, hogy jelenleg a RyanAir-nél az 55 cm-es "kisbőrönd" benne van a jegy árában, míg a WizzAir-nél ez már "nagy kézipoggyász"-nak számít és fizetni kell utána. A nem fapados járatoknál általában 1 feladott poggyász tipikusan 20 kg-ig benne van a jegy árában. 
2016. jan. 6. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kedvességed és a segítséget!:)

Valószínűleg Lombardia régió lesz az úticél. A wizzair oldalán láttam Milánóba járatot 10990ért, de Te annyival összetettebben írtad le ezeket a dolgokat, hogy valószínűleg nagyon sok mindent nem tudok!:D Még sosem utaztam repülővel, így nem vagyok képben a poggyász témával sem, és még nagyon sok mindennel.:D

Ment a zöld!:)

2016. jan. 6. 08:58
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha fapados jegyet veszel neten, légy körültekintő, vagy kérj meg valaki tapasztaltat, hogy segítsen. Észre sem veszed, és egy csomó kapcsolt szolgáltatást rád sóznak. Esetleg rosszul adod meg a csomagot, aztán fizethetsz büntetést, stb.
2016. jan. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Nem cg
2016. jan. 9. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!