Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Budapestről a reptéri illeték...

Budapestről a reptéri illeték mennyibe kerül pl. Görög-Törökbe? Szlovákiai vagyok és egy oldalon úgy láttam hogy onnét felibe sem kerül mint nálunk?

Figyelt kérdés
Pozsonyból ezekbe az országokba utazási irodán keresztül 200 euró körül mozognak. Green Travel nálunk működő irodánál 70-80 eurót irnak ha Pestről repül az ember. Hihető,hogy Pestről valóban ennyivel olcsóbb lenne?
2016. febr. 24. 14:48
 1/9 A kérdező kommentje:
Alapból a teljes kirándulás is olcsóbbnak tűnik ha Pestről van az indulás. Csak nem tudom, hogy ez az utazási iroda itteni-e vagy MO-i...
2016. febr. 24. 14:51
 2/9 A kérdező kommentje:
2016. febr. 24. 14:53
 3/9 anonim ***** válasza:
33%

Nyugi, minálunk magyaroknál van egy olyan szabály, hogy csak a nagyon hülyék fizetik a reptéri illetéket.

Akik elhiszik, hogy ez van.

2016. febr. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A repülőtéri illetékhez neked, mint utasnak, semmi közöd. Azt a repülőgéptársaság fizeti a repülőtérnek a szolgáltatásokért.

Egyes gátlástalan utazási irodák találták ki: ezt is hozzáadják az összeghez, hogy még több pénzt gomboljanak le a tájékozatlan utasról.

Repülőjegyet ne vásárolj utazási irodától. Sokkal többe kerül, mintha te magad vásárolnád interneten. Én pl. a Travellink-en szoktam megvásárolni (www.travellink.com/).

2016. febr. 24. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

De nem igazán értem hogy akkor most, hogy is van ez. Mert nálunk van egy alapár ami a hotel és szolgáltatásokra vonatkozik és nincs külön olyan, hogy repülőjegy. Hanem van a reptéri illeték ami 180-200 euro körül mozog, sőt még van, olyan is, ezt nem tudom mi pontosan magyarul, de még pluszba az illetékhez számolják, olyan 25 euro körül van, azt hiszem üzemanyag illeték, vagy valami hasonló leforditva.

Ezért tűnt fel nekem, hogy hogy létezik, hogy ennél az irodánál ennyire olcsó. Jó pár éve utazunk repülővel irodán keresztül és mindig ilyen sokakat húznak le rólunk. Ezt még nem is hallottam, hogy ez az iroda feladata volna, hogy fizesse...

2016. febr. 25. 16:40
 6/9 A kérdező kommentje:
És példaként esetleg tudnátok nekem egy árat mondani, hogy pl. Zakynthosra egy repülőjegy komplett oda vissza mennyibe kerül, ha magam veszem?
2016. febr. 25. 16:44
 7/9 A kérdező kommentje:
Rosszul irtam, van repülőjegy ár is, csak van ahol külön feltüntetik, van ahol az alapárban van és ehhez jönnek ezek az illetékek. Egy oldalon utána olvastam ahol azt irják, hogy ez hozzátartozik a repülőjegy árához...
2016. febr. 25. 17:00
 8/9 anonim ***** válasza:

Zakintosz repterére jelenleg kb 50 ezer forint a legolcsóbb retúr jegy. Persze ez erősen függ attól, mikor veszed, vennéd, tavaly szeptember elején például 15.000 forintért lehetett venni egész idén nyárra a jegyeket.

De az csak két napig tartott.

2016. febr. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Májusra néztem ki egy Bécs-Zakhintos retúrjegyet. Az Austrian Airlinesnél 108.000 forintba kerül.
2016. febr. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!