Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha oda-vissza veszek jegyet...

Ha oda-vissza veszek jegyet valahova, majd ott eldöntöm, hogy kint maradnék, igénylek vízumot, akkor azt nézik, hogy nem használtam fel a visszaútra szóló jegyemet? Lehet belőle bajom?

Figyelt kérdés

Kiutazok valahova de kint maradok... persze legálisan, vízummal stb. Akkor ugye nem lehet belőle bajom?

(Egyik ismerősöm azt mondta, hogy lehet, ezért kérdezem)


Köszönöm a válaszokat.


2016. márc. 10. 15:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha kint akarsz maradni, mi a fenéért veszel vissza is jegyet?
2016. márc. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Azért, mert tudtommal pl. Amerikába be se engedik vissza jegy nélkül, turistaként (ha nem meghívott vagy munkavállaló)
2016. márc. 10. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, ezért... Nem kockáztatnék, illetve valószínű, de nem 100% hogy maradnék.

Nem Amerikáról van szó, de nem tudom, hogy mennek a dolgok máshol.

2016. márc. 10. 15:48
 4/7 anonim ***** válasza:
A vizumokat altalaban utazas elott szokas igenyelni meg itthon. Tehat ugy mesz ki hogy mar van. Es ha van vizumod mit tudom en a kovetkezo 10 evre, akkor senkit nem erdekel a vissza jegyed. Javitsatok ki ha tevedek, de elenyeszo azon orszagok szama ahol a vizum tipust hazajovetel nelkul lehet modositani. Tehat ha kimesz csak a mar neked jo vizummal menj ki es akkor nem kell a repulojegyen sem aggodni.
2016. márc. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nos, az nem derül ki a kérdező kérdéséből, hogy milyen országról van szó. Pl. sok országban 90 nap után tartózkodási engedélyt kell kérni. ha ezt nem kéri meg, akkor illegálisan tartózkodik az országban.

Aztán pl. Ausztráliában, ha igényel turista vízumot és közben dolgozik, s ez kiderül, akkor megint csak bukta - kitiltják az országból.

Gyanítom, valami ilyesmi dolgokról lehet szó...

2016. márc. 10. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Itt a helyzet az igazabol, hogy van ceg ahol lehetne dolgozni irnak is szerzodest szoval megneznem, Es ha tetszik akkor nem jonnek mar haza.

Csupan ennyirol van itt szo.

Szoval ott helyben igenyelnek munkavallaloi vizumot.

2016. márc. 11. 22:04
 7/7 anonim ***** válasza:

Tehát mondjuk van egy turista vízumod, és pihenési céllal lépsz be.

Az egyik kérdés, hogy ha csak oda veszel jegyet, beengednek-e. A másik, hogy nézik-e, hogy kiléptél-e.

Mindkettő országfüggő. De ha már bent vagy, és adott idő után (pl. 90 nap) nem hagyod el az országot, akkor illegális státuszt kapsz a nyilvántartásban. Hogy ezután hogyan fogsz tudni munkavállaló vízumot igényelni, az érdekes kérdés, szerintem egy ideig sehogy. Ha mondjuk 90 napon belül igényled, akkor talán, de szerintem akkor is időben el kell hagynod az országot, és külön eljárás keretében innen igényelned az új engedélyt.

2016. márc. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!