Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Mi olyan érdekes ezen?

Mi olyan érdekes ezen?

Figyelt kérdés

Amikor jön a repülőgép tehát várható ,hogy landol vagy mindjárt indul,a repülőtér mellett mindig gyűlnek össze emberek és nézik tátott szájjal azt ,hogy leszáll a gép a futópályára meg felszáll. Sokan autóval mennek ki oda. Van mikor 4-5autó is ott van ,hogy ezt megnézzék. De nem gyerekek hanem felnőttek.

A múltkor itt a Debreceni reptérnél megáll egy kocsi,kiszáll egy férfi és megkérdezi tőlem,hogy igaz,hogy nemsoká landol egy gép ,mondom neki,"biztos" mondtam azt is,hogy napi 4-5 járat van innen,de menjen be a terminálra és nézze meg a menetrendet,hogy mikor jön.

Azt mondta,hogy ezt a repülőt megvárja ,felveszi videóra,hogy leszáll és az sem érdekli ,hogy később ér haza Békéscsabára de ezt megvárja.


Mondtam neki,hogy autózzon el ferihegyre ott egymás után jönnek mennek a gépek,de jobb ha oda egy üres memória kártyával készül,mert egész nap megtelik neki a sok videózástól.


Szerintetek mi olyan fontos,hogy egy felnőtt ember ezt ilyen érdekesnek találja?


Olyan mint mikor a busz vagy a vonat is megáll meg elinddul csak itt repülőről beszélünk. Szerintem nincs abban semmi különös,ha le felszáll egy repülő.

Miért van ennyi "kattant"ember?



2016. márc. 13. 12:26
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Tudod azért, mert nem csak egyféle ember van: van akinek érdekes, Neked meg nem.

Lehet, Te meg szereted a hamburgert, más meg nem. Ez ilyen egyszerű...

Attól még nem "kattant" valaki, mert olyan érdekli, ami Téged nem.

Mondjuk arról nem beszélve, hogy ha egy busz megáll, abból még sosem lett tragédia :D , de egy sikertelen landolásból már igen :-( .

2016. márc. 13. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%

Ja, még mielőtt valaki félreértené: nem a tragédia-várásra akartam kihegyezni, csak arra, hogy azért nem olyan "átlagos" dologról van szó, még műszakilag sem.

Meg aztán van olyan, aki életében nem látott repülőt, más meg minden nap.

2016. márc. 13. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól, hogy szerinted nincs abban semmi különös, mások szerint még van/lehet. Te te vagy, mindenki más meg mindenki más, külön egyed. Ez ilyen egyszerű.
2016. márc. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Vannak spotterek, akiknek az az hobbijuk, hogy különböző helyeken repülőgépeket fotóznak - a felszerelésekbe milliókat beruházva. Más meg bogarakat fotóz!

Sokan gyerekkel mennek ki repülőket nézegetni, mert nem mindennapos látvány Magyarországon egy-egy nagy gép leszállása - ilyenre csak Pesten és Debrecenben van állandó lehetőség, meg néha Pogány és a Fly Balatonon.

Mindenki más: lehet hogy te a Kis Grofót szereted, én meg ki nem állhatom... Így szép az élet!:)

2016. márc. 13. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Nagyipapi válasza:
88%

Tudod, van aki csak azért megy ki, mert a be nem teljesült álmait látja. Azt hiszi- vagy szeretné, ha egyszer repülhetne ...... ennyi !

Mert nincs pénze repülőjegyre, és sokan vannak így ! :(

2016. márc. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
78%

Mivel a repülés a világon az egyik legcsodálatosabb dolog -ráadásul földrészeket köt össze-, ezért természetes, hogy minden normális, nyitott embert ez érdekel. Sokszor repültem már nagy gépen, sőt párszor "vezettem" is ultralight repülőt. A repülés testesíti meg a legújabb technikát, és a haladást. Sohasem tudnám megunni a fel- vagy leszálló gépek látványát, hiszen pl. nincsen két egyforma landolás. Nekem minden repülésem egy semmivel sem fogható hatalmas élmény.


Természetesen megértem, hogy van akinek pl. egy nagy adag zsírban tocsogó pörkölt is élmény.

Aki meg csak álldogál mélán a debreceni libalegelőn és játssza a közönyöst, azt inkább nevezném "kattantnak".

2016. márc. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért lennénk kattantak. Debreceni vagyok és én is spotter vagyok. Ez a hobbink, nem tudom miért kell leszólni.


Amúgy pedig ha megállt egy kocsi és kiszálltak belőle tőled kérdezősködni, akkor az minden bizonnyal azt jelenti, hogy te is vártad azt a gépet. ☺☺☺


Üdv.: egy spotter

2016. márc. 17. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!