Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülhetek egyedül? Ha igen,...

Repülhetek egyedül? Ha igen, mik kellenek hozzá?

Figyelt kérdés
Szeptemberben töltöm a 16-ot, de nyáron Ciprusra megyünk a barátnőmmel. Ő már júliusban 17 lesz. Azt szeretném kérdezni, hogy elvált szülőknél mindkét félnek alá kell írni azt a lapot? És egyáltalán milyen hivatalos lap kell hozzá?

2016. márc. 27. 19:46
 1/10 anonim ***** válasza:
Semmilyen. Repülhetsz.
2016. márc. 27. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%

Ne hallgass az elsőre, hüéyeséget ír.

Itt a hivatalso tájékoztató, hogy mi kell: [link]

2016. márc. 27. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
44%
#2 A javasolt és a kell között érted a különbséget?
2016. márc. 27. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%

Mért írna hülyeséget az első ? Azért mert a Rendőrség honlapján vagy egy hiányos, általános tájékoztató ? Ráadásul olvasd csak el "A kiskorúak külföldre utazása esetén JAVASOLT" és "nincs egységes uniós formanyomtatvány".


Szóval Ciprus az Görögország. Az Schengen. Jelenleg még áll a Schengen, szóval vegyük annak. Én először 14 évesen utaztam egyedül ráadásul Bécsből egy Német városba, sehol nem kötöttek belém és semmiféle papír nem kellett. Esetleg az utaztató légitársaságot lehetne megnézni, hogy mettől mehetsz egyedül, de 16 évesen 100%, hogy mehetsz.


Nekem inkább az lenne a kérdésem, hogy tisztában vagytok azzal, hogy menekültválság van és Görögország az egyik nagy elszenvedő, tele van menekülttel ? Biztos, hogy menni akartok ?

2016. márc. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%

Bocs bocs elnéztem... Nem tudom, de összekevertem Korfuval.

Szóval Ciprus NEM Görögország és nem teljes tagú schengeni ország. De a tényen nem változtat, nem kell papír szülői bizbazokkal.

2016. márc. 27. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

A másik szülő engedélye is kell közös felügyeleti jog esetén. Persze, lehet nem nézik, de akár fent is akadhattok egy ellenőrzésen.

Kiskorú esetében a külföldre utazáshoz hozzájáruló nyilatkozat kell.


[link]

2016. márc. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Kiskorú esetében a külföldre utazáshoz hozzájáruló nyilatkozat kell."


Hol van ez ebben a rendeletben?

2016. márc. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ugye nem gyakorirol, hanem a konzuli szolgalatrol tajekozodunk, ahol vilagosan le van irva, hogy ahhoz hogy kiskoru beutazzon mindket szulo irasos engedelye szukseges. Ird be, ciprus konzuli szolgalat es megtalalod a linket.
2016. márc. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Dávid057 válasza:
100%
Szia! Igen kell, én 2015 novemberében utaztam Londonba 14-évesen a reptéren a határőr elkérte a szülői nyilatkozatot. Ha Ciprusra utazol akkor a szülői nyilatkozatot magyar-görög vagy magyar-angol nyelven kell megírni. Két tanúval aláíratni vagy a közjegyzővel aláíratni. Igen, mind a két szülőnek alá kell írnia. Bővebben itt: [link]
2016. márc. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A legbiztosabb az, ha felhívod a légitársaságot :)
2016. ápr. 7. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!