Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőre fel lehet vinni...

Repülőre fel lehet vinni power bankot?

Figyelt kérdés
Szerdan utazok. Sokaig nem lesz lehetosegem energiaforrashoz jutni , a telefonomra pedig nagy szuksegem lesz. Fel vihetem a power bankot a zsebemben a repulore ? Vagy akar kezipoggyaszban ?

2016. jún. 13. 02:26
 1/10 anonim ***** válasza:
igen, de inkább a kézi poggyászba tedd.
2016. jún. 13. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mekkora? Mondjuk ezek a telefonfeltöltő biszbaszok ritkán nagyok, mindenesetre 160 Wh a határ. Ez három-ötszöröse egy tipikus laptop akkumulátornak tehát ha nem valami batárnagy másfél kilós szörnyszülött akkor nem lesz gond.
2016. jún. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

> igen, de inkább a kézi poggyászba tedd.


Inkább?? Ugye tudod hogy feladott poggyászba tilos lítiumakkut tenni? 2008 óta már...

2016. jún. 13. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
3: feladott poggyász és kézipoggyász nem ugyanaz
2016. jún. 13. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
25%
Akkor kifejtem mert úgy látszik a két kérdőjel nem volt elégséges jelzés arra hogy az egyes válaszával mi a probléma: az egyes azt írta hogy "inkább" tegye kézipoggyászba. Az "inkább" szó preferenciát jelöl. Ez helytelen megfogalmazás ugyanis nincs választásod. Csak kézipoggyászba teheted. Így érthetőbb a harmadik?
2016. jún. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nem mindegyiket lehet felvinni. Elvileg ha nincs rajta semmilyen márkának a matricája, vagy milye akkor nem szabad. Én nekem például elszedtek egy márka nélküli (Amin semmi nem volt) powerbankot. De ha van rajta, akkor valószínűleg felviheted. És szerintem szinte mindegy hogy hol tartod, mert amikor leellenőriznek az elején, akkor az ilyeneket ki kell pakolni a zsebből és asszem a kézipoggyászból is.
2016. jún. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
a kérdésbe volt a választás: vagy zsebbe, vagy kézipoggyászba? inkább kézipoggyászba :)
2016. jún. 13. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat ! Szép estét :)
2016. jún. 14. 02:16
 9/10 anonim ***** válasza:
Nekem kínai ebayes van, semmi matrica nincs rajta, megmutattam, simán felengedték.
2016. jún. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Béluska2016 ***** válasza:

Látom nagy a vita. :)

Szóval lítium akkumulátort a feladott poggyászba nem lehet tenni. Fel kell vinned. Az ellenőrzési szokások viszont eltérőek: Rajtad, zsebedben úgysem lehet, mert csipog a kapu :)

Ha táskádban van: általában szólnak, hogy külön tálcára kell tenni a teló, laptop, tab de a powerbank szó még nem túl nemzetközi, (nálunk vésztöltő) én még sosem hallottam, hogy kihangsúlyozták volna. Viszont én (illemtudásból), felesleges akadékoskodások elkerülése miatt, mindig az "elektronikatálcába" teszem. A röntgenen átmegy, utána itt jön az 50-50% megfogja a kezibe és megforgatja, olvasgatja...

nekem 3 db van, mindet Kínában vettem különböző (kamu) márka, a legnagyobb Xiaomi (utánzat) 20800 mAh. Még sosem tettek rá nehesztelő megjegyzést egyik reptéren sem, bár mosolyogni szoktak. Viszont van pár kábelem, usb, egér, töltő hegyek, különböző konverterek, hosszabbító, egy zacskó kacat. Ezt sosem veszem ki a táskámból, erre is 50-50% hogy a röntgen után még kíváncsian beletúr, vagy sem.

2016. jún. 17. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!