Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőjegy vásárlás után...

Repülőjegy vásárlás után megkell adni minden esetben az útlevél számot?

Figyelt kérdés

Mikor repjegyet vettem, a tripsta írt nekem e-mailt:

"Fontos információ

Ezen speciális légitársasághoz a következő információkat megadása kötelező , mert a check in-hez és a beszálláshoz elengedhetetlen:

1) Útlevél szám

2) Útlevél lejárati ideje

3) Nemzetiség


kérjük Kattintson ide adja meg ezt a szükséges információt.

Information Ha a fenti adatokat az indulás előtt nem adja meg, akadályokba ütközhet az utasfelvétel során!"


Megadtam minden adatot és rendben is ment minden.


Usaban voltam és most hozzám jönnek usaból. Kérdeztem tőle hogy ő kapott e hasonló e-mailt de azt mondta hogy nem.


2016. júl. 18. 19:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem minden esetben, sőt többnyire nem kell.
2016. júl. 18. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Milyen esetben kell?

Ő ugyan azzal a légitársasággal jön és tőle nem kérik elvileg.

2016. júl. 18. 23:02
 3/7 anonim ***** válasza:
Az adott országba való vízum és beutazási feltételektől függ.
2016. júl. 19. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 president99 válasza:
Egyszerű: ha az EU-n belül utazol, nem kell megadni az útlevélszámot, mert belföldnek minősül jogilag, ha az EU-n kívülre utazol, akkor meg kell adni.
2016. júl. 19. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Amerikainak meg kell adni ha Európába utazik?
2016. júl. 19. 19:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez a szabály még csak most alakulgat, mivel a hozzátartozó cselekmények is most változnak. A légitársaságok egymás után vezetik be. Az elv az, hogy az elektronikus jegy korszakában, amennyiben be lehet majd jelentkezni online is, akkor meg kell adni az útlevélszámot. Így a második ellenőrző vonal embereinek (bent, a biztonsági ellenőrzés után) lesz majd mihez hasonlítani a helyben ellenőrzésre elkért útlevél adatait.

Amennyiben tudják, hogy online becsekkolásra nem lesz lehetőség (több kisebb légitársaság egy pár járat miatt nem hajlandó fizetni hogy a rendszernek tagja lehessen), akkor nem kell útlevél-adatokat vásárláskor megadni, mert azt amúgy is leellenőrzik az első vonalban (a pultnál). Egyanez a helyzet a schengeni (belfüldi) járatok esetében.

Ugyanerre az USA-ban nincs szükség (mármint az útlevéladatok közlésére vásárláskor), mert ők más rendszerben dolgoznak, őket amúgy is sokszor leellenőrzik (már a bejáratnál).

2016. júl. 24. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem vásárláskor hanem vásárlás után.

Nekem volt lehetőségem online check-inre és mégis meg kellett adni az útlevél számot előre, még a check in előtt.

Persze online checkinnél már automatikusan ki volt töltve, nekem csak ellenőriznem kellett.

2016. júl. 24. 08:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!