Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A kézipoggyászként engedélyeze...

A kézipoggyászként engedélyezett 8 kg súlyhatár betartását mindenkinél szigorúan ellenőrzik, vagy csak szúrópróbaszerűen?

Figyelt kérdés
Csak kézipoggyászt viszek, nem adok fel csomagot, mert a repülőjegy árában foglalt 8 kg-os csomag kb. elegendő lesz. De ha mondjuk fél kg-mal mégis túllépem, akkor az biztos, hogy kiderül, vagy csak esetleges? És akkor mérik a súlyt, amikor az átvilágításhoz leadom a "kosárban"?
2016. dec. 4. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Ha 8 kilora kotsz szerzodest a vasarlas altal a legitarsasaggal, akkor 8 kilot vigyel. Vagy ne legyel megsertodve, ha megbuntetnek x eurora akar fel kiloert. Egyebkent vannak, akik allnak a kerettel es mindenkivel belerakatjak, es vannak ahol szuroprobaszeruen mukodik a dolog. Ajanlatos nem szerzodest szegni, es akkor nem kell aggodni.
2016. dec. 4. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad melyik légitársaságról lenne szó, de a wizzairről mindenhol azt lehet olvasni, hogy nagoyn szigorúak (legalábbis a Ferihegyen)

Én Ryanairrel szoktam repülni, még sose nézték és másnak se, pedig nem 1 ember vonszol maga után látványosan hatalmas bőröndöt. Legutóbb láttam egy nőt, hatalmas túrahátizsák, róla lógott millió cucc (cipő, hálózsák, evőeszközök :D ) és még egy közepes méretű bőrönd is volt nála. Pár percig próbálták többen bepréselni valahova, aztán megbeszélték, hogy ami nem fér ide beteszik a rakodótérbe és majd otthon átveszi :D


Egyébként ha pl tényleg csak fél kg tuti ki tudsz valamit gyorsan szedni belőle és átrakod a zsebedbe, aztán amíg vársz a beszállásra vissza is lehet pakolni.

2016. dec. 4. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
súllyal eddig sehol nem foglalkoztak. a lényeg hogy magadnak be kell tudnod tenni a fejed feletti tartóba. a mérettel annál inkább foglalkoznak, azt ajánlatos betartani
2016. dec. 4. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
51%
Eddigi több, mint 150 utam során kezipoggyász súlyt még sosem mértek sehol, de ez nem jelenti azt, hogy kizárható, hogy megmérjék, de nem gyakori az biztos.
2016. dec. 4. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat! Egyébként Swiss-szel megyek.
2016. dec. 4. 20:22
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Swiss. Ha nagy alakú a csomag, lemérik. A checkinben is meg szokták kérni az utasokat, hogy tegyék fel a kézipoggyászt a mérlegre, de a kapuban a sizer is mérleges, tehát ha azt mondják, bele kell rakni, még ha bele is fér, kb 9,5 kilótól elveszik (ingyen leküldik a raktérbe)

Egy repteres :)

2016. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!