Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Hogy lehet hogy Romániában 13...

Hogy lehet hogy Romániában 13 városban is nemzetközi repülőtér van, nálunk meg csak 2?

Figyelt kérdés
2016. dec. 18. 19:43
 1/10 A kérdező kommentje:

Nálunk a pécsi és a sármelléki is fel van tüntetve, valójában ezek nem indítanak nemzetközi járatokat.

A romániakat még nem ellenőriztem le, de azért 2-nél sokkal több...

2016. dec. 18. 19:46
 2/10 A kérdező kommentje:
a flightradar24.com szerint a romániai nemzetközi repterek nagy része működik, talán csak a marosvásárhelyi nem!
2016. dec. 18. 19:49
 3/10 anonim ***** válasza:
67%
Minek egy ekkora orszagba tobb repter? Romania azert egy csoppet nagyobb teruletu, nagyobb lelekszammal. Hozzank az alig 100 ezres full ismeretlen varosokba minek kellene repter? Hogy lehessenek olyan veszteseges utvonalak mint pl. Szeged-Milano?
2016. dec. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Oké,értem de ha a területet és a népességet párhuzamba állítjuk, akkor arányaiban is több van ott! A városok lélekszámát nem tudom.
2016. dec. 18. 20:40
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
#2: a Wizz repüli (vagy repülte) Marosvásárhelyet.
2016. dec. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem azt kellene figyelembe venni, hogy adott helyről tömegközlekedéssel mennyi idő alatt érhető el egy adott város. Ha ez a szám túl nagy, akkor kell valamit kitalálni, vagy földi tömegközeledés fejlesztést a város és egy reptér között vagy új repülőteret.

Egy ekkora országba tényleg nem kéne több reptér, ha a jelenlegi egy mindig megyeszékhelyről max 2-2.5 óra alatt elérhető lenne tömegközlekedéssel. Ez az ország méreteit figyelembe véve nem egy lehetetlen küldetés amúgy.

Az viszont röhejes, hogy mondjuk egy London-Pécs úton (amit azért többen is használnak) Londonba kiérni a reptérre és elrepülni Budapestre annyi idő, mint még utána leérni Pécsre. Vagy pl.: hogy Münchenből Pécsre annyi idő a repülő + tömegközlekedés, amennyi idő alatt gyakorlatilag autóval is majdnem odaér az ember.

Amit én látok: Budapest tömegközlekedési szempontból az ország közepén van, így Ferihegy az ország viszonylag nagy részét lefedi. Az észak-keleti részen most ott van a debreceni. Észak-nyugathoz közel van Pozsony és Bécs. Maradtak a déli részek. Dél-kelet még szerencsésebb abból a szempontból, hogy Ferihegy is Budapest dél-keleti részén van és a legtöbb abból az irányból érkező vonat megáll ott. Én még valahova dél-nyugatra (leginkább Pécsre) tennék egy működő repteret. Ott sok a vidéki egyetemista. Közel van Kaposvár, Baja, Szekszárd, Harkány, fel lehetne kicsit lendíteni a turizmus és a gazdaságot, illetve a külföldön dolgozó helyiek is használnák. Nem kéne napi több járat. Heti 2-3 alkalommal egy járat Németországba meg egy Londonba, nyáron esetleg pár charter járat Görögországba és máris mindenki boldog lenne.

2016. dec. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%
Háromszor nagyobb területű ország, borzasztóan kevés autópályával Magyarországhoz képest. Az országon belüli közlekedés lassabb, ezért elengedhetetlen, hogy több nemzetközi reptér legyen.
2016. dec. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Oggre válasza:
100%
A légitársaságokat nem érdekli hogy az utas mennyi időt utazik a reptérig, ez pusztán üzlet. Csak az érdekli őket, hogy mennyi az utas. Romániában ezeknek a városoknak a lakossága meghaladja a kétszázötven ezret és három millió ember dolgozik külföldön, akik naponta feltöltik a gépeket. Pécsre nem éri meg nekik elrepülni három utasért. Az Önökért vagyunk szlogen szemfényvesztés, ez pusztán üzlet.
2016. dec. 21. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nálunk nem olyan szarok az autópályák, mint talpaséknál.

Vásárhelyen is van amúgy működő reptér, csak most felújítják.

2016. dec. 22. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 ZoltanAnglia ***** válasza:
Valoszinu tobb roman dolgozik kulfoldon es utazik haza rendszeresen mint magyar M.orszagrol.
2016. dec. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!