Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Bravofly utazási irodára...

Bravofly utazási irodára vásárlás utáni ügyintézéséről tudtok mondani dolgokat? Illetve mi a Bravofly-ról a véleményetek?

Figyelt kérdés

Felhívtam az ügyfélszolgálatot, de néhány kérdés nem tiszta.


Amúgy akivel beszéltem egy nagyon kedves és segítőkész ember volt, tényleg mindenben a rendelkezésemre állt, szóval ez egy plusz pont a Bravofly-nak :)


Először is azt mondták, hogy, amikor fizetek, ők befagyasztják a pénzt és, ha nem megy át a rendszeren, akkor az ezzel foglalkozó osztály ránéz a foglalásomra és, hogy az árak folyamatosan változnak így lehet az áremelkedést is ki kell fizetnem. Ha nem fizetem ki (pl nem akarok + x összeget fizetni) feloldják a befagyasztást és a pénz újra megjelenik a számlámon.


Amikor rákérdeztem, hogy azonnal megjelenik e, azt mondták, nem, de a lehető leghamarabb. Hiába kérdezgettem őket, nem mondtak konkrét időintervallumot. Szóval


1. Mennyi az esélye, hogy nem megy át a foglalás a rendszeren?

2. Mennyi idő a "lehető leghamarabb"?


Illetve


Az érdekelne, hogy megvásárolok egy repülőjegyet és mondjuk kitalálom, hogy másik dátumon utaznék; azt mondták, akkor kiszámolnak egy árajánlatot és visszahívnak. Elmondták részletesen ez hogy zajlik.


Viszont nekem ez kicsit fura, hogy én nem hívhatom fel őket és úgy fizetek, hanem csak ők hívhatnak engem illetve, hogy minden adatot elkérnek a kártyámról.


Ezzel valaki tapasztalat, hogy ne féljek?


Illetve bármi más tapasztalat, vélemény a Bravofly-ról? Bármi jöhet. Még nem tudom, lefoglaljam e a repjegyet, amit kinéztem Náluk.


2017. febr. 14. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
én kamunak érzem, nem foglalkoznék vele.
2017. febr. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Még valamit? Miért nem magad veszed meg a repülőjegyet? Te is megtudod csinálni, és ha valós is a cég, ők is csak azt csinálják amire te is képes lennél, csak ők rátesznek egy csomó + összeget. Olcsóbb lenne ha te intéznéd, és megbízhatóbb is.
2017. febr. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Egyrészt a bravofly nem utazási iroda, hanem egy jegyárusító oldal, és még azok közül is az egyik legszarabb - mint a mellékelt ábra mutatja csupa hülyeséget hadováltak összevissza most is (mi az, hogy nem megy át a foglalás? Ha nem megy át, akkor a pénzt sem fogják tudni levenni...). Azt meg, hogy milyen típusú jegyet veszel (módosíthatót vagy nem) nem a bravofly fogja eldönteni, de még csak ráhatásuk sincsen az légitársaságok rendszerére. Az ilyen oldalak általában a legalapabb, "visszaválthatatlan" turista jegyeket árusítják (vagy némelyiken lehet businessre is venni), tehát nem tudom, milyen árajánlatot akarnak neked kiszámolni.


"amikor fizetek, ők befagyasztják a pénzt és, ha nem megy át a rendszeren, akkor az ezzel foglalkozó osztály ránéz a foglalásomra és, hogy az árak folyamatosan változnak így lehet az áremelkedést is ki kell fizetnem. Ha nem fizetem ki (pl nem akarok + x összeget fizetni) feloldják a befagyasztást és a pénz újra megjelenik a számlámon. " - ezt meg értelmezni sem tudom, de nem is akarom. A jegyvásárlás úgy működik, hogy kiválasztasz, adatokat megadsz, kártyaadatokat megadsz, fizetsz, számláról pénz azonnal levonódik, pár percen belül pedig jön az email a foglalásól. Hogy ők mit és hova fagyasztanának arról fogalmam sincsen pedig vettem már 100+ repjegyet (olyat lehet hivatalos légitársaságok oldalán, hogy jelképes összegért - 3-4 euró általában - pár napra zárolják neked az adott árat).

De őszintén szólva nekem az a véleményem, hogy valami csalókkal beszélhettél, akik hozzád hasonló tapasztalatlan embereken élősködnek.


Ha repjegyet akarsz venni, akkor csakis hivatalos oldal az adott légitársaságnál vagy momondo.com vagy skyscanner.hu.

2017. febr. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

A bravofly.hu a hülyék oldala. Azoké, akik rákattintanak az első találatra - ami többnyire fizetett hirdetés. Ilyenkor megérdemelten fizetsz többet a nagy semmiért.

Ha fapados jegyet vennél, vedd meg a légitársaság saját oldalán, ha hagyományosat, keresd a kayak, az expedia, momondo vagy hipmunk oldalán.

Ha repjegyet veszel, ne akarj dátumot módosítani. NE akarj ügyfélszolgálatossal csevegni. Nézz utána, keresd ki és vedd meg.

2017. febr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Szia!


Nekem csak jó tapasztalatom van a Bravoval. Évek óta foglalok náluk, sosem volt még gond.


Egyszer mikor a Vueling (na, őket fel tudnám akasztani), törölte a járatomat Madridból Rómába, kb. az utolsó pillatban, a Vueling abszolút elzárkózott a segítségnyújtástól. Felhívtam a Bravot, hogy ez meg az van, 3 napon belül a számlámon volt a pénz. Sosem csalódtam még bennük, az ügyfélszolgálatuk komoly, gyors és segítőkész. Csak ajánlani tudom!

2017. márc. 1. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mielőtt vásárolnál kérdező, nézz szét több oldalon is. Nézd meg az árakat ahogyan mondtam, a légitársaság/kayak stzb oldalain is.

El fogsz csodálkozni, hogy a bravofly.hu a nagy büdös semmiért mennyi plusz pénzt akaszt le rólad. Kell ez neked tényleg?

Még egy ingyen jótanács: sose fogadj el tanácsot idiótáktól, utazási analfabétáktzól, egybites agyúaktól.

Itt van például az előttem szóló féleszű, aki arra büszke, hogy ahelyett, hogy bezsebelt volna 250 euró kártérítést, és elvitette volna magát ingyen mellé, visszakérte a jegy árát.

Szóval csak óvatosan az itt válaszolókkal.

2017. márc. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
5-os valaszolo, ha a Vueling jegyedet a Bravofly-on keresztul vetted, akkor hiaba van akarmi, a Vueling nem segithetett volna, mert nem ok voltak a jegy kozvetlen eladoi, hanem a Bravofly, tehat az egesz problema az o kompetenciajukba tartozik - ahogyan az a Vueling jelezte is. Kb. minths vennel valami markas cipot a Players Roomban pl., de hiba eseten meg az eredeti markaboltba akarnad visszavinni. Latjak, hogy Nike a cipo persze, de attol hogy ok a markabolt, nem ok adtak el azt a cipot, igy segiteni vagy karpotolni sem tudnanak. De ez csak egy pelda. A bravofly meg tenyleg egy szar.
2017. márc. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!