Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Nagyobb távolságú repülőutakra...

Nagyobb távolságú repülőutakra hogy lehet a szokásosnál sokkal több súlyt felvinni/feladni?

Figyelt kérdés

azaz a szokásos 20-25 kg helyett ha én kb 80-100 kg-t akarok, akkor ez megoldható csak sokat kell fizetni vagy eleve nem lehetséges?

és ha igen, nagyon durva ára van?

(műszaki felszerelések, szóval ráadásul törékeny is, ez külön izgalmas, mivel láttam már párszor, hogyan dobálják a poggyászokat ...)


2017. jún. 4. 22:48
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Nem.

Ilyen esetben cargo szolgáltatást kell igénybe venni.

2017. jún. 4. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Egy poggyász biztosan nem lehet ennyi, mert maximalizálva van, hogy a melósok bírják emelgetni. Több darab poggyászt fel lehet vinni légitársaságtól függően.
2017. jún. 5. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
ja értem, tehát ha 8 különböző bőröndben van, akkor az úgy mehet csak egyben nem?
2017. jún. 5. 00:44
 4/12 A kérdező kommentje:
na meg mennyibe kerül kb ha így lehet?
2017. jún. 5. 00:45
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Függ melyik légitársasággal utazol. Egyébként honlapon minden le van írva.
2017. jún. 5. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

ez az h nincs ... köszi az ilyen típusú válaszoktól kíméljetek h google a barátod és a honlap. ha úgy lenne, nyilván nem kérdezném.


sajnos ott tartunk h a repjegyes kislányokkal egyáltalán azon kellett veszekedni, hogy én honnan vagyok biztos abban, hogy az a járat az trasatlanti és nem transpacific, mert ők fél órát telefonálgattak és nem tudták kideríteni. na én már semmin nem lepődök meg ebben az országban, de könyörgöm, legalább ilyen minimális ismeretekkel kéne rendelkeznie annak, aki repjegyekkel dolgozik, nem? az ész megáll na (csak mert a légitársaságoknak aszerint voltak táblázatban a tarifák, hogy trasatlanti vagy transpacific-e az adott járat, és e ponton megállt a tudományuk sajnos)

2017. jún. 5. 09:49
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Mintha a falnak beszélne az ember...

Ilyen tömegű, mennyiségű és érzékenységű csomagokat nem fogsz poggyászként szállítani még akkor sem, ha állítólag nincs határ az adott légitársaságnál. Annak is van egy racionális felső határa, ami után megtagadják a szolgáltatást.

A te ügyedben cargo szolgáltatást kell igénybe venned, ott van törékeny-kezelés is. De illúzióktól vezéreltetve nyugodtan lefuthatsz 100 felesleges kört, a vége úgyis az lesz, amit mondtam.

2017. jún. 5. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
De legalább írnád le, hogy melyik légitársaság, ha magad nem vagy képes megkeresni az információkat. Egyébként telefonos ügyfélszolgálatot teljesen felesleges hívni, az egyik barátom jött haza Ausztráliából, felhívta az Ethiadot, hogy lehet-e bónusz pontokat használni plusz csomagra. Azt mondták igen. Erre a reptéren nem engedték neki hiába mondta el, hogy telefonon megengedték. 500 dollárt kellett fizetnie egy plusz csomagért.
2017. jún. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Egyébként ha a tengerentúlról jössz, akkor gondolkozz el azon, hogy Budapestre nincsenek közvetlen járatok, hanem van 1 európai átszállás. Tehát 2 légitársaság követelményeinek kell megfelelned. Tegyük fel, hogy egy légitársaság áthozza a 100 kilódat. Ott vagy egy európai átszálló repülőtéren, és egy olyan társasággal mész tovább, akik mennek Budapestre is. Ezeknek a száma véges, és könnyen meghatározhatóak. A poggyász súlyhatáraik publikusak, és ezek alapján a te megacsomagod egyik társaság követelményeinek sem felel meg. Ezt érdemes tanulmányozni: [link] Az oldal címe ne tévesszen meg, mert nem csupán a kézipoggyászokról informál, hanem a feladottakról is. Ez alapján könnyen belátható, hogy meg vagy lőve, mert az európai viszonylatban történő utazás esetén senki sem hozza el neked Budapestre a csomagjaidat egy szuszra. Szóval nyugodtan keresgélj tovább... Legjobb esetben az történik, hogy ott állsz London/Párizs/Amszterdam/Frankfurt/etc repülőterén a csomagjaiddal, és nem tudsz tovább menni, legfeljebb földi úton. Summa Barátkozz meg a gondolattal, hogy ebből cargós szállítás lesz.
2017. jún. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

nem igazán értem a dolgot, voltunk mi már Nicaraguában is forgatni, és a kameráktól kezdve az összes műszaki cikket vittük, ami pedig nem 20 kg volt.

De még mindig nem értem h poggyászonként számít-e ez vagy akkor minden egyes + poggyász után 500,- USD?


viszont nézd, felőlem aztán legyen cargo ... hívhatják ahogy akarják, csak vigyék el ...

2017. jún. 5. 14:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!