Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülőre ezt felvihetem?

Repülőre ezt felvihetem?

Figyelt kérdés

Tudom ez egy kicsit alap kérdés, de nem vagyok jártas a témában. Laptop, Iphone és kb 6 kábelt szeretnék felvinni a gépre (ethernet kábel, pár átalakító plusz a töltők).

Bármennyi dolgot vehetek a reptéren és azt felvihetem a repülőre? Kinti ismerősöknek akarok ott pálinkát és paprika port venni.



2017. júl. 7. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
36%

Igen, felviheted. Laptopot, telefont érdemes a kézipoggyászba tenni. (kábelek is mehetnek)

Pálinkát, paprikaport, nem tudom, hogy a reptéren lehet kapni( szerintem nem) de ha mondjuk nem a reptéren veszed, akkor csak a feladandó bőröndbe tudod betenni. Arra figyelj, hogy a pálinkát nagyon jól csomagold be, nem árt egy üvegvédőbe is betenni, mert a csomagokat nem kímélik.

2017. júl. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
Pálinkával gond lesz ,mert meg van szabva hogy 250ml a max de ez légitársaságonként , országonként eltérő lehet.
2017. júl. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
A lisztferenc reptéren a várakozónál vannak boltok és ott láttam kb fél literes és 1 literes pálinkákat... ezért gondoltam... és ott csak a felszállásra várakozok vehetnek dolgokat asszem.
2017. júl. 7. 22:21
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha tranzitban lehet kapni akkor azt felviheted a gépre, de nem bonthatod ki. Lepecsételik majd.
2017. júl. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A laptopot a biztonsági vizsgálatnál majd ki kell venni és persze az Iphone se maradjon a zsebedben, különben becsippanó mágneskapu, majd motozás. A töltők, kábelek is mehetnek. Viszont én biztosan nem tenném ezeket a feladott cuccba, egyrészt úgy tudják őket dobálni, hogy égnek áll a hajam, másrészt bár a reptéri szarkák szerencsére jó ideje eltűntek, de az ördög sohasem alszik azért...

A pálinkát (100 ml-nél nagyobb kiszerelés esetén) pedig akkor tudod felvinni, ha bent a tranzitban vetted, de akkor nyugodtan. Inkább tedd azt is a bőröndbe a ruhák közé, nehogy valami figyelmes utastársad ráhajítsa a cuccát a poggyásztartóban.

2017. júl. 8. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lehetne már a reptéren pálinkát meg paprikát venni?! KB minden üzletben van belőlük. Méret korlátozás sincs, mivel azok már bevizsgalt termékek, annyit viszel fel a gépre amennyit akarsz- nyilván úgy, hogy bele fér a légitársaság kézipoggyász szabályzatába.

Laptop, telefon a kezipoggyaszba, töltök mehetnek a feladandoba

2017. júl. 8. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ha a laptopod és a kábeleid folyékonyak, akkor nem viheted fel, egyébként igen. Viszont felvihetsz bármit, amit a reptéren veszel, mert addigra már túl vagy a biztonsági ellenőrzésen. Ami nem mindegy, hogy hova akarsz menni, mert ha EU-n kívülre, akkor előfordulhat, hogy nem engedik át a vámon a pálinkát meg a fűszerpaprikát, ennek nézz utána az adott ország esetében!
2017. júl. 8. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!