Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Szerintetek egy feltűnőbb...

Szerintetek egy feltűnőbb színű bőröndöt hamarabb feltörnek a reptéri szarkák?

Figyelt kérdés

Illetve megéri drágább feladott bőrönddel utazni, vagy az csak felhívja a figyelmüket?


Teszem azt, ha egy meggypiros samsonite-tal utazom, nagyobb az esély, hogy kirámolják a reptéren, mintha egy jellegtelen szürke tesco-s bőrönddel utazom?


Mik a tapasztalatok?

Azokat kérdezném, akiknek loptak már a bőröndjükből.


2017. júl. 22. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

De miért rámolnák ki? Ennek nincs értelme.

Olyan előfordul rendszeresen függetlenül, hogy drága samsonite piros bőrönd vagy sima hátizsák, vagy kínai nevesincs bőrönd van, hogy átvilágításnál szűrőpróbaszerűen ellenőrzik a bőröndöket. Minden bőrönd átvilágításra kerül, időnként vagy szűrőpróbaszerűen vagy mert valami gyanúsat láttak, kiemelik, és felnyitják. Bár egyre ritkább de előfordul hogy pár apró dolognak nyoma vész. Bár én sokat utazom, és nem loptak el semmit sem, pedig volt, hogy pont az én bőröndömet nyitották ki. (ezt jelzik is)

2017. júl. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%

Igen, a drágább kinézetű bőröndből nagyobb eséllyel lopnak. Nekem pár éve egy tűrhető kinézetű, egyébként olcsó bőröndömből lopták ki a zsebkésemet.


Amivel csökkentheted a lopás kockázatát, az

- az olcsó kinézetű bőrönd (lehet valójában drága meg kiváló minőségű, csak ne látszódjon rajta),

- a bőrönd lefóliázása feladás előtt. Nem kell a reptéri fóliázót használni, elég, ha egy tekercs folpackkal körbetekered.



És még mielőtt valami észlény beleszól:

- Igen, feladott poggyászban nem tilos kést szállítani. Nem legálisan vették ki belőle, hanem a poggyászkezelés során ellopták.

- Igen, a poggyászkezelők rendszeresen lopnak. Igen, a lakattal lezárt cipzáras bőröndöt is (ahol a cipzárkocsik egymáshoz vannak lakatolva) egy pillanat alatt nyom nélkül kinyitják, és kiszedik belőle, ami megtetszik nekik, aztán egy pillanat alatt visszazárják, egyetlen golyóstoll kell csak ehhez.

- Nem, nem lát minden területet a poggyászkezelőtérben a biztonsági kamera.

- Igen, a zsebkéseket imádják lopni a prolik, úgy általában is.

2017. júl. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ez szerinted feltűnő?

[link]

2017. júl. 23. 21:13
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

A leglepusztultabb kínai piacos, ronda színű, kopott bőrönd lenne a legjobb választás ilyen szempontból.

Nekem pont egy hasonló színű, szintén keményhéjas bőrönddel történt meg az eset.


Nekem az utóbbi időben az jött be, hogy nem viszek bőröndöt, csak kézipoggyásszal utazom.

2017. júl. 24. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi, eddig mi is csak kézivel utaztunk, de már hárman vagyunk, és a kicsinek még nem jár poggyászkvóta, mert épp 2 alatt van. És egyébként is neki van a legtöbb cucca, így most nem ússzuk meg a feladhatót.


Nincs régi bőröndünk. Még a linkelthez hasonlóból van egy sötétkék, de az is szép.

A tesco-snál attól félnék, hogy nem felnyitják, hanem szétszakad, letörik a görgő. Régen kolisként olyasmivel jártam, s nem egy olyan élményem van, hogy a 30 kilós bőröndöt húzom fél görgővel a 40 fokban a 40 kilómmal vagy épp szikszalaggal és zacskóval próbálom megfoltozni, hogy hazáig kibírja. :)

2017. júl. 24. 07:25
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem American Tourister van (ugyanaz a gyártó és a minőség, mint a Samsonite, mégse annyira feltűnő, mert nem a nagy márkanév van rajta). Én inkább attól szoktam félni, hogy valaki véletlenül az enyémet viszi el poggyászfelvételnél, ezért az enyém feltűnő színű, messziről látom :) Szerintem egyébként a komoly, gazdag emberek inkább fekete, szürke bőrönddel utaznak, nem zölddel vagy hupililával, utóbbi fiatalos és a fiatalok általában nem a túl sok pénzükről ismertek.
2017. júl. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!