Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Repülés kontaktlencsével?

Repülés kontaktlencsével?

Figyelt kérdés
Sok helyen olvasom, hogy nem ajánlott kontaktlencsét viselni repülés közben,könnyen kiszáradhat a szemünk. Hamarosan repülök, viszont semmiképp ha lehet, nem vennék fel szemüveget, rettenetesen utálok vele emberek közé menni. Tényleg borzalmas lencsével repülni?

2018. júl. 15. 23:55
 1/10 anonim ***** válasza:

Mennyi időt? 2-3 óra elviselhető szemcseppel

Többet nem ajánlom, 2 éve a 11 órás egyhuzamú uton 4x cseréltem lencsét

2018. júl. 16. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Èn is lencsés vagyok, de soha nem jelentett problèmát a repülésnél. Igaz, èn csak 2-3 órákat repültem még, de nem volt szüksègem szemcseppre sem. Ha érzékenyebb vagy akkor vigyèl szemcseppet ahogy az első is javasolta.
2018. júl. 16. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Jó minőségű kenesét kellene használnod, első és nem lenne ilyen gondod.

Életemben nem hallottam még arrol, hogy nem lenne ajánlott kontaktlencsével repülni. Több mint 20 éve használok lencsét, ~8 éve 30 napos éjjel nappalit, amit elérjen betesz az ember, 30an meg kivesz és soha de soha semmi problémám nem volt repülés közben

2018. júl. 16. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Csak 1 óra 10 perces repülőútról van szó. 3 éve vagyok lencsés, én sem gondolom hogy lenne probléma, tapasztalt kontaktlencsés vagyok, csak még sosem repültem, ezért gondoltam megkérdezem itt. Köszönöm az eddigi válaszokat!
2018. júl. 16. 10:12
 5/10 anonim ***** válasza:
Egyórás repülőútra nyugodtan mehetsz lencsével. Semmi probléma nem lesz. Legyen nálad egy szemcsepp, de szerintem még az sem fog kelleni.
2018. júl. 16. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

#3 jó lencsét használok, napiból 1 day acuvue moist (havi biofinity, nyilvàn ez nem releváns nem abba repülök), amúgy meg ezt a kettőt tudom hordani, minden más típus


száraz a levegő a repülőn, szemcsepp segít, de nem végtelenségig ill hosszabb repülőúton el is bóbiskol az ember. Gondolom, nem repültél még Európán kívül, ugye?

2018. júl. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
*minden más típus elviselhetetlen nekem
2018. júl. 19. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
De, repültem már Europan kívül, bár nem ez volt a kérdés. Írtam, hogy a lencsém 30 napos nonstop viselésű,tehát pl amit most használok, azt július 1en betettem, majd 30an kiveszem, ergo alszom is benne. Sok lencsét próbáltam anno, ez a legjobb.
2018. júl. 19. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Neked az a legjobb ;) Másnak meg nem

Próbáltattak velem más tipusokat, de nem bírtam ki a próbalencsében a 45 percet se a vizsgálatok után pedig exta márkás lencsék is voltak

2018. júl. 19. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én semmi borzalmasat nem tapasztaltam még, pedig pár egy ideje kontaktlencsét hordok, és jópárszor repültem is már benne.
2018. júl. 22. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!