Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » A Wizz Air kerekít, ha a...

A Wizz Air kerekít, ha a repjegy ára nem egész szám? (Banki átutalás esetén)

Figyelt kérdés
Én a kerekített összeget utaltam át, amit alapból megadott az oldal a foglalás befejeztével, és utána jött az email, ami 0,36 forinttal többet jelzett. (Másik pénznemben volt a repjegy, a forintra váltásnál lett nem egész szám) Ilyenkor elfogadja ezt a Wizz Air? Vagy törli a foglalásom és visszautalja a pénzt?

2018. júl. 26. 20:40
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
A 36. és 37. sor közt lesz egy rózsaszín persely, abba kell majd beledobnod felszálláskor a hiányzó 0,36 forintot. Meg fogod találni, egy repülő malac lesz rajta.
2018. júl. 26. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
5%
Nem kerekit. Ahogy a világon senki és semmi sem kerekit banki átutalásnál vagy kártyás fizetésnél. Ha nincs a teljes összeg kifizetve, nem áll a foglalás. Akkor sem, ha ez egy cent különbözetet jelent
2018. júl. 27. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Igen, csakhogy az internetbank sem enged nem egész számot beírni forintban utaláskor.

A másik meg, a Wizz Air oldala a foglalás után kijelezte az átutalási adatokat és ott a kerekített összeg szerepelt (csak az emailben nem, és ez zavart össze).

2018. júl. 28. 08:40
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Neked nem kell kerekíteni. Azt kell utalni, ami az emailben szerepel. Teszem azt 999999,19 - ez kerekítve 999999 lenne, de banki átutalásnál, kártyás fizetésnél nincs kerekítés, pontos összeg van.
2018. júl. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%

Az emailben volt a kerekített szám vagy a foglalás végén?

Úgy értelmezem az emailben volt a nem egész szám.


Csak egész forintértékben tudsz utalni.

Én ilyenkor mindenképpen a kerek értéket választanám, nem véletlenül kerekítették, éppen azért mert csak így lehet utalni.


Azt nem tudom, hogy ha egy forinttal többet utalsz, ami elhanyagolható összeg ugye, de nem egyezik pontosan az elvárt összeggel akkor az automata rendszer hogyan kezeli.



De nem hiszem, hogy aggódnod kellene.

2018. júl. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
63%

Egyébként pedig azt tanácsolom, hogy legközelebb fizess kártyával, akkor nincs semmilyen nyitott kérdés és a fizetés után azonnal láthatod, hogy minden rendben van.


Utalási díj sincs.


A kártyás vásárlásnál nincs jobb megoldás.

2018. júl. 29. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Azóta kaptam visszajelző emailt, a foglalást elfogadták.

A kerekített összeget utaltam, tehát 50034,36 helyett 50034-et, és ezt elfogadták.

Ahogy az előző válaszoló írta, nem lehet banki utalásnál nem egész számot begépelni, már csak azt nem értem, hogy akkor emailben miért írnak nem egész számot, ezzel csak összezavarják az embert.

Köszönöm szépen a válaszokat!!

2018. júl. 30. 08:43
 8/8 anonim ***** válasza:

Akik lepontozták a két válaszom, mi volt velük a gondja?


Nem érdekel a százalék, csak kíváncsi lennék rá, hogy miben nem volt igazam.

2018. júl. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!