Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Ha esetleg az utolsók között...

Ha esetleg az utolsók között leszek hogy felszálljak a repülőre, akkor azt olvastam hogy a tárolóhelyek miatt elvehetik a kézipoggyászomat és azt felrakják a bőröndöm mellé. (? )

Figyelt kérdés

Ez minden légitársaságra igaz? Mellesleg ha nem akarok elsőbbségi "díjat" fizetni akkor hogy tudnám elkerülni ezt a kellemetlenséget? Az rendben van ha 2-3 órával előbb ott vagyok de az emberek többsége így jön így ez az egész nincs biztosítva. Egy hosszú útról lenne szó, átszállásos.

Még most utazok elsőnek repülővel szóval bocsánat a "fura" kérdésért. :')


2018. júl. 30. 19:06
 1/9 anonim ***** válasza:
tengerentúlra mész? akkor nem veszik el a cuccod
2018. júl. 30. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem tudom, még kik alkalmazzák ezt a módszert, de a Ryanair biztosan. Az elsőbbségin kívül úgy tudod ezt megelőzni, ha korán beállsz a beszállókapu előtti sorba, a buszon az ajtó közelébe állsz és így hamarabb jutsz fel a gépre. De tőlem volt, hogy így is elvették. Amúgy semmi para, általában nagyon hamar megjönnek a csomagok érkezéskor (fapadosnak nincs ideje erre várni), persze azért nem olyan kényelmes.

Tapasztalatom szerint egyébként a gurulós bőröndökre utaznak elsősorban, a hàtizsákokat, laptoptáskákat kevésbé szedik el.

2018. júl. 30. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ez társaságonként változó meg mindenhol szigorítanak folyamatosan. Szóval a társaság honlapján nézelődj. Amúgy az a tapasztalat (ez nem hivatalos meg nem is biztos hogy nálad is beválik pusztán az én személyes tapasztalatom), hogy ha egy normál méretű nem sz.rrá tömött hátizsák van nálad azt felengedik.
2018. júl. 30. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Utolsók között sosem tudhatod és bizony hagyományos legitársaságoknál is elő-előfordul ez. Hiszen ha nincs hová rakni, hát nincs hová rakni, megy a poggyásztérbe.
2018. júl. 30. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az utastéri tárolóhelyek sem korlátlanok. Nem szivatásból csinálják, de ha egyszer nincsen több hely...

Persze nem szükségszerű hogy annyi és akkora csomagok legyenek hogy tényleg megteljen a teljes poggyásztartó, de előfordul.

2018. júl. 30. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Ha Ryanair-rel mész, akkor ott valószínűleg mindegy, hogy először vagy utoljára szállsz be. Én most utaztam, és mindenkitől elvették a bőröndöt, ha nagy volt. Csak attól nem vették el, akinél mondjuk csak egy hátizsák volt, vagy nagyon pici bőrönd.
2018. júl. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem tudom mivel utazol, wizz-el utaztam mostanaban tobbszor is, kis koffereket nagyjabol mindenkitol elvettek a kapunal, hatizsakokat, kisebb sporttaskakat ugy lattam kevesbe.
2018. júl. 30. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Viszonylag sokat repülök, soha nem szoktam beállni a sorba, mindig utolsónak szállok fel. Általában a helyem fölött ott a hely a kézi poggyásznak. Ha el akarják venni nem adom, azt szoktam mondani hogy sietnem kell ha leszálltunk, nincs időm a csomagokra várni, ebbe bele is szoktak törődni. Amúgy ez igaz is ha haza repülök valahonnan, a boy-ok Ferihegyen (főleg ha éjjel száll le a gép) baromira lassan mozdulnak, a francnak sincs kedve rájuk várni.
2018. júl. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ez a fapadosoknál jellemző, normális légitársaságoknál nem.
2018. aug. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!