Kezdőoldal » Utazás » Repülés, repülőjegyek » Kézipoggyász méretezés?

Kézipoggyász méretezés?

Figyelt kérdés

Nyáron Amerikába utazok. Rómából indul a gépem és oda is ér vissza. Odafele adott egy légitársaság kézipoggyász szabályzata visszafele viszont egy másik társasággal utazunk, újabb szabályzattal.


Hozzátartozik még az is, hogy Bécsből megyünk Rómába és vissza fele is ugyan így érkezünk, itt már van egy 3. légitársaság egy harmadik poggyász szabályzattal. Ami fontos: a kézipoggyász érdekel, feladott csomagom sosincsen. Utaztam már többször is de most kicsit megzavar a három féle légitársaság. Melyiket vegyem figyelembe a poggyászméreteknél? A legkisebbet, hogy biztos beleférjek a cm határba mindnehol vagy van erre valami protokoll?


Köszönöm:)


2019. jún. 12. 15:06
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Melyiket vegyem figyelembe a poggyászméreteknél? A legkisebbet, hogy biztos beleférjek a cm határba mindnehol"

Természetesen igen, ha nem akarsz valamelyiknél ráfizetni. Teljesen mindegy, hogy X légitársaságnál 60*70*50-es is lehetne a kézipoggyászod, ha az egyik szakaszodon Y légitársaságnál csak 50*40*20.. Nem is igazán értem a kérdést.

2019. jún. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
45%

A biztonság kedvéért rápillanthatsz az általad használt légitársaságok oldalán a méretekre, de ha a bőröndöd standard méret (kb 50/55x35/40x20/25cm) akkor az jó lesz kb mindenhol és nem igazán fogja őket érdekelni.

Tavaly nyáron utaztunk az USA-ba nászútra Rómából, 2 hét alatt 8szor repülünk legalább 6 különböző reptéren fordultunk meg és legalább 4 különböző légitársasággal utaztunk, a kutya se nézte a kézipoggyász méretét sehol.

Volt közte Alitalia, Delta, United, Bahamasair. Ja, a gurulós kis bőrönd mellé volt 1-1 kicsi hátizsákunk is (olyan ami az ülés alá befér), azzal sem volt sehol baj.

2019. jún. 13. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

A ryanairrel utazunk Rómába. Nekik elég kicsi a felvihetető csomag (40cm x 20cm x 25 cm) mivel fapados légitársaság. Piority jegyet vettem, így felvihetek egy nagyobb méretű max 10kg súlyú kisbőröndöt. Eddig nincs is gond, kénytelen voltam hisz feladott bőröndöm nincsen, nem utazhatok egy övtáskával két hétre :D a kérdésem arra irányult, hogy ha van két légitársaság éd én egybe veszek meg a jegyet oda-vissza, akkor melyiknek a mérethatárát vegyem figyelembe, hátha van ilyenkor egy megegyezés vagy engedmény.


Egyébként lefoglaltam és volt is Első!:) nem vagyok àm tök hülye, ezek szerint nem is kérdeztem orbitális baromságot.. a nagyobb poggyászméreteket kell figyelembe vennem.


Második, köszönöm!:)

2019. jún. 13. 07:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!