Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha Bookingon lefoglaltam egy...

Ha Bookingon lefoglaltam egy szállást és fizettem foglalást akkor az azt jelenti hogy már ki van fizetve a szállás?

Figyelt kérdés
"Foglalásának összege (€ 95) kifizetésre került a következő módon: MasterCard. A foglalása visszaigazolásra került."

2019. aug. 17. 16:59
 1/7 anonim ***** válasza:
55%
Ha árnak 95€ volt kiírva akkor igen. Ha több akkor csak előleget fizettél.
2019. aug. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
30%
Igen. De ez nem egyértelmű? Hogy maradtál eddig életben ha olvasott szöveget nem értesz?
2019. aug. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
41%

Szerintem is első lépés az olvasott szöveg értése. Különben nagy bajok lesznek.

A szállás feltételei világosan leírják a körülményeket. Van ahol azonnal kell fizetni, van ahol később automatikusan levonják, másutt a helyszínen fizetsz. Van hogy ha lefoglaltad, akkor is ki kell fizetned, ha nem utazol. Van hogy részben, van hogy egy ideig lemondhatod.

A foglalás azt jelenti, hogy a szállásadónak van egy szállása, mostantól neked tartja fenn, nem adja másnak.

Hogy kifizetésre került-e, azt nem tudod, az döbbenetes. Megnézed a számládon, ha levonták, kifizetted. Ha nem vonták le, nem fizetted. A konkrét szállásnál meglehetősen szájbarágósan minden le van írva. Kizárólag megérteni kell a szöveget.

2019. aug. 17. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
58%
A kérdezőhöz hasonló, értő olvasásra képtelen emberekből élnek még mai napig is az utazási irodák.
2019. aug. 17. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
56%
Ha már olvasni nem tudsz legalább ne hőbörögj...
2019. aug. 17. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A nap kérdése! :D
2019. aug. 17. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Igen, a szállás van kifizetve. A bookingon nincsen foglalási díj. Ha lenne is, az legfeljebb néhány százalék szokott lenni, nem ekkora összeg.
2019. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!