Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Ha később érek oda egy hotelbe...

Ha később érek oda egy hotelbe, vajon rosszabb szobát kapok?

Figyelt kérdés
Rengeteg hotelben jártam már, de random kapok rossz szobákat elvileg kiváló értékelésű szállodákban. Van, amelyikbe túl későn érkezem, valamelyiknél a saját oldalukon foglaltam és nem közvetítővel... Mitől függ vajon, hogy mikor kapok jobb és mikor rosszabb szobát? Érkezés alapján szórják ki a szobákat? Vagy a közvetítő oldalakon foglalók jobbakat kapnak, mert ott értékelnek is, ami fontos a hotelnak? Vagy mi alapján megy ez?
2019. aug. 31. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Mit jelent az, hogy rosszabb szobát? Ha foglalok megvan, hogy ide vagy oda néző, strandard vagy delux. Azért fizezek. Ha nem azt kapom, hanem alacsonyabb árfekvésű szobát, akkor azt fizetem ki.

A kései érkezést még megértem.

2019. aug. 31. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Általában már előre ki vannak osztva.
2019. aug. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Honnan tudod, hogy "rosszabb"?Nem láttad a "jobbat"....
2019. szept. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Több ár kategória van, kérdés milyen szobát foglaltál. Ha nem azt kapod amiért fizettél jelezni kell a recepción. Gyakran jártam úgy, hogy pl. erkélyes szobát foglaltam mégsem azt kaptam, lementem szóltam és kicserélték. Ezért fontos kinyomtatni mit foglaltál.
2019. szept. 1. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A nagy hotelek biztos, hogy két héttel az érkezés elött osszák be a szobákat. Ilyenkor figyelembe veszik a kategoriát amit foglaltál és ha volt kérés.

Ugye itt azt is nézik, hogy ki hány fövel érkezik, melyik szoba hány fö elszállásolására alkalmas.


Pl mi tavaly olaszországba egy nappal elöbb kellett elindulnunk mint a tervezett volt, és az indulás napján foglatunk egy éjszakára egy városba hotelszobát. Nagy városi hotel volt, és ketten voltunk, de a hotel legnagyobb szobáját kaptuk, óriási nappalival és óriási hálóval.


Az biztos, hogy a nyaraló hotelek szerzödésben vannak az utazást szervezö cégekkel mint pl neckermenn, és ezek a cégek a hotelekben elöre szerzödés szerint bérelnek szobákat. Az utazás szervezö cégek pedig ezeket a szobákat árulják szervezett útban. Egy egy nagy ügyfél vendégeire a hotelek jobban figyelnek, egyrészt ott a kihelyezett idegenvezetö aki a vendégek búját rögtön továbbítja is, másrészt nem akarnak elveszíteni egy nagy ügyfelet, aki biztos foglaása van hónapokra elöre.

2019. szept. 1. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem más kategóriájú szobát szoktunk kapni általában, hanem koszosat, lelakottat, rosszabb fürdőset... és volt, hogy többször is jártam egy hotelben, első 2 alkalommal jó szobát kaptam, 3. alkalomra viszont egy lelakott, koszos szobát - ugyanabban a kategóriában.
2019. szept. 1. 10:59
 7/7 anonim ***** válasza:
Talán azért mert emlékeztek rád valami miatt??!
2019. szept. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!