Kezdőoldal » Utazás » Európa » Mi az, ami miatt jobb/rosszabb...

Mi az, ami miatt jobb/rosszabb Bécsben élni, mint Budapesten?

Figyelt kérdés
Mindkét oldalról várom a válaszokat, pro és kontra. :)
2018. aug. 24. 09:07
 1/8 D. Brasco ***** válasza:
100%

Ha bécsben élsz(tehát nem tengés lengésről van szó,hanem munka stb)akkor van 13 meg 14. Havi fizetesed is......szerintem ez már bőven elég érv Bécs meg úgy egyaltalan ausztria mellett!

Az emberek nem azok a savanyú megkeseredett arcok mint otthon!

Illetve bécset mar nem is tudon hanyszor valasztottak a legélhetőbb fővárosnak stb...ez azert szerintem barminel többet mond!

2018. aug. 24. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Sokan mondták azt is, ahogy én is így látom hogy odakinn kultúrált a viselkedés, meg nincs korrupció, tisztességesek az emberek. Tehát ha valaki mondjuk havi egy hetet dolgozna odakinn amiből magyar színvonalú havi bér jönne ki, akkor is jobban jár vele.

Dolgoztam kint egy méhész ismerősömnél és meglepett hogy munka után sosem éreztem magam kifacsart citromnak mint akiből a profit maximum érdekében ellopnák még az életerejét is, hanem még volt kedvem nagy távolságokat kerékpározni a természetben vagy úszni, kocogni vagy kipróbálni a vidámpark néhány izgalmas berendezését.

Egész Bécsben kerékpárbarát a közlekedés, és az utak kátyúmentesek. A közlekedési kutúra kifogástalan. Az emberek nem rohannak.

Tulajdonképpen nincs semmi extra Bécsben vagy Ausztriában, ez az alap hogy legalább így kellene élnie az egész világnak.

Hátrány hogy nem magyarul és nem az angol világnyelven beszélnek, bár angolul nagyon jól tudnak odakinn.

2018. aug. 24. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Az emberek nem rohannak."

Kifelejtettem hogy dehogynem, hisz még a 70 éves is görkorin száguldozik a város kerékpár útjain a kicsattanó egészségtől.

2018. aug. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
50%
Nincsenek ott a barátaim és a családom. Szerintem nagyjából ennyi, de nekem ez is elég hogy itthon maradjak.
2018. aug. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Èn csak túristaként voltam Bécsben így sok infom nincsen erröl. De pár hete jelentették meg az idei nagyváros listát a világból, és bécs az elsö helyen végzett a legélhetöbb városok között... Budapest 37-ik lett(ami szintén jó helyezés). Itt a munkanélküliséget, a fizetést, a közbiztonságot, az infrastrukturát, .... nézik.
2018. aug. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Én imádok vezetni és nekem a legjobb élmény amikor Bécsben (vagy akár Münchenben, Hamburgban) autózhatok és egyszerűen siklik a kocsi az úton annyira sima, nem kell szlalomozni, nincsen ötméterenként ugratás és az állandó rázkódás. Ez Budapesten elképzelhetetlen vagy maximum egy nagyon rövid szakaszon egy épp frissen felújított úton, ami a "minőségi" munka miatt hónapokon belül olyan lesz, mint korábban. Még az elit budai hegyekben is olyan utak vannak, hogy szégyen.


Ehhez kapcsolódó más dolog, amit szeretek Bécsben (és megint pl Münchent is felhozhatnám), az hogy mennyire ki van épülve infrastrukturálisan. Egyszerűen egy kész jól megtervezett várost látok, ami annak ellenére, hogy késznek tűnik, folyamatosan fejlődik. Budapesten ezzel szemben semmi koncepció nincs. Összevissza csinálnak mindent ha egyáltalán.

2018. aug. 24. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Bécs

Este egy koncert után egy üveg vizet nem lehetett venni.

Se bolt, se kocsma, se pub, se automata.

SEMMI nyitva.

Mint egy szellemváros.

Konkrétan szomjan haltam majdnem, ezt nem akartam elhinni, hogy ilyen létezik. Nyugaton. Egy fővárosban.

(Délutan is minden zárva volt, ezt se értettem)

Sokként ért.

A Közel-Keleten vagy a Balkánon is kaptam egy palack vizet este, vagy találtam egy lebujt.

Budapesten csak a lakásom körül 3 éjjel nappali van. Nem belváros.

Bécstől az idegbaj kerülgetett emiatt.

Valaki megmagyarázza please miért nincs se délután se este SEMMI nyitva?

Nem mintha valaha menni akarnék oda mégegyszer..

2018. aug. 31. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tettem hozzá, hogy este 0 tömegközlekedés, hurrá 6 km gyaloglás.

Se egy teremtett lélek az utcán, se egy rendőr.

Ja de, 2 fura erősen migráns jellegű úriember volt csak, akik neki álltak utánunk jönni meg kiabálni - főpályaudvar.

Se egy őr, se egy rendőr. Egy kis utcában bújkáltunk.

Ha megölnek minket akkor reggel 5kor talán feltűnik valakinek.


A Balkánon, Közel-Keleten de Budapesten sem éreztem magam éjjel soha veszélyben.

Bécsben igen..


Megdöbbentő volt, de ez még nem is olyan furi. Azt nem tudom feldolgozni, hogy vizet nem tudtam venni :(


Remelem valami ott élő felvilágosít.

2018. aug. 31. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!