Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Airbnb? Szoktatok így foglalni?

Airbnb? Szoktatok így foglalni?

Figyelt kérdés
Többször olvastam, hallottam már, hogy így mennek nyaralni, de számomra teljesen ismeretlen ez a rendszer. Írnátok nekem róla? Lefoglalom, átutalom, akkor garantálják, hogy az lesz a lakás, amit a képeken látok? Konkrétan az arbnb.hu -t nézem. Nem tudok angolul, nem tudnék kommunikálni a házigazdával... találkozom vele egyáltalán? Kell? Vagy csak foglalok, fizetek, megyek? Amit néztem szállás, azt írja, számkóddal tudok bemenni. Kisgyerekkel mennénk, nem akarok kellemetlen helyzetbe kerülni. Ugyanakkor egy stúdiólakást 80e-ért tudnék foglalni 7 éjre, míg ugyan ez egy szállóban vagy egy kis stúdió-apartmanban minimum a duplája...
2020. jan. 2. 15:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
29%

Innen messziről úgy tűmik, mintja átaludtad volna az elmúlt évtizedet, és most felriadtál volna.

Semminek nem nézel utána, fingod nincs arról, mitől nőttek cégek dollár százmilliárdossá, csak csóválod a fejed?

Hahó, 2020 van, elrohan melletted a világ.

2020. jan. 2. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
28 éves vagyok, nem szoktunk külföldre menni nyaralni, csak Erdélybe, ott meg van saját. Egyébként köszi, választ adtál a kérdésemre. Ja, nem.
2020. jan. 2. 15:25
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmilyen idegen nyelven nem beszéltek? Így azért rizikós nekiindulni... Mi van, ha nem tudsz bejutni a kóddal, vagy egyéb nehézség adódik? Mi gyakorlott AriBnB-sek vagyunk, de eddig szinte mindig találkoztunk a tulajjal, vagy annak a megbízottjával, de min. telefonon kellett beszélnünk, hogy pl. késés esetén hol lesz a kulcs.
2020. jan. 2. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
97%
Ha nem tudsz angolul, nem jó ötlet, az airbnb magánszemélyek közti egyezség, valahogy tudni kell kommunikálni. Minket felhívott a vonaton, hogy odaérünk-e 3-ig, mert akkor mennie kell dolgozni, aztán odaérve megmutatta, melyik lesz a szobánk, a fürdőszobánk (2 szobás 2 fürdőszobás lakás volt, a másikat más vette ki), elkérte az idegenforgalmi adót, mert azt pluszban fizetni kellett, aztán adott ötleteket a közeli boltokkal, éttermekkel kapcsolatban.
2020. jan. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
97%
Igen, szoktunk így foglalni. Volt, hogy találkoztunk a tulajjal, volt hogy nem. Olyan is volt, hogy nem beszéltünk közös nyelvet, de az okostelefonok korában azért ez nem áthidalhatatlan probléma.
2020. jan. 2. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
94%

Az airbnb teljesen megbízható, nem hirdetgethet ott bárki, meg kell felelni bizonyos feltételeknek, adóznak is a tulajok a bevétel után. Lehet is őket értékelni, tehát ha baj van, simán kitilthatják az oldalról, mert rontja a cég hírét az illető.

Mi Olaszországban és Franciaországban voltunk így (utóbbit ugyan máshol foglaltuk, de a tulaj airbnb-n is hirdetett). Előbbi helyen a tulaj nem tudott jönni, de küldött valakit maga helyett az érkezésünkkor, utóbbinál meg találkoztunk vele szintén érkezéskor. Távozásnál sosem voltak ott, megkértek, hogy a kulcsot tegyük pl a postaládába.

Nem szerencsés, ha nincs közös nyelv a lakás gazdájával, de manapság tényleg nem leküzdhetetlen a fordítóprogramokkal (igen, tudom, hogy nem a legszuperebbek, de a célnak megfelelnek).

2020. jan. 2. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
89%
Ja még annyi, hogy szerintem előre jelezd a foglalásnál pl egy emailben a vendéglátónak, hogy nem beszélsz angolul, csak fordítóval tudsz kommunikálni.
2020. jan. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%
Na, a sok nagyokos. Én sem szoktam Airbnb-n foglalni, minek? Amikor ott a booking.com.
2020. jan. 2. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
85%
Foglaltam már többször airbnb-n, arra vigyázz, hogy amint lefoglalod, abban a pillanatban leszedi a kártyádról a teljes összeget, vagy az első részletet, ha két részletben megy a fizetés. Olvasd el a lakásról az értékeléseket (kérj meg valakit, hogy fordítsa le neked), akkor nem érhet meglepetés.
2020. jan. 2. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

#9, azért te “nagyokos”, mert lehet, hogy ott éppen olcsóbb (igen, létezhet ilyen attól még, hogy te nem láttad esetleg).

Egyébként ennek a kötözködő kommentnek mi értelme volt mégis? A kérdezőnek fikarcnyit sem segítettél, de másokat leszólni, az bezzeg nagyon megy, látom.

2020. jan. 2. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!