Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Az apartmannál a személyek...

Az apartmannál a személyek elszállásolása hogy zajlik? Ez mennyire szigorú?

Figyelt kérdés

Ugye az apartman úgy van bekategorizálva hogy éjjel/fő és ott az ár,de ha én mondjuk elmegyek apartmanba,és mondjuk haverom vagy párom eljön ott aludni,akkor ezt a plusz személyt a tulaj kipenderítheti?Vagy plusz költséget számol fel?Mennyire ellenőrzi hányan vannak?Vagy hogy van ez?(soha nem voltam ilyenbe csak sima szállodában illetve rokonoknál aludtam így nincs tapasztalatom)

Köszi előre is a válaszokat!



2020. febr. 10. 23:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A szállásadóknak jellemzően idegenforgalmi adót kell szedniük és fizetniük minden vendég után, ezért nem mindegy, hányan alszanak az apartmanban. Persze ha esze ágában sincs adózni a szállásadónak, az egy másik helyzet, ilyenkor meg az lehet a gond, hogy több ember marginálisan, de több energiát használ. A kulcs szerintem az, hogy előre tisztázzàtok, hányan lesztek.
2020. febr. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bocs, most látom, hogy fejenkénti és nem szobànkénti ár van. Még szép, hogy nem tetszik neki, ha szó nélkül ott alszik plusz egy ember!
2020. febr. 11. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Az a plusz egy fő egy matracon aludna? Vagy hogyan oldanátok meg, befeküdne a te ágyadba?

Nyilván nem lesz megágyazva csak annyi ágy, ahányat lefoglaltatok.

Úgy korrekt, ha nyíltan megmondod, hányan vagytok,

2020. febr. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 D. Brasco ***** válasza:
100%
Nem is tudom hogy sirni vagy nevetni kellene ezeken a kerdeseken....minden esetre elképesztő,hogy még mindig minden héten legalább egyszer felmerül ez itt az oldalon,hogy miként/hogyan lehetne trükközni a hotelben/apartmanban/akármilyen szálláson az ott alvók számával!De segitek: A szállásadók nem hülyék,csak azert mert ti annak nézitek őket.
2020. febr. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Mondok egy példát,én Debreceni vagyok,a barátnőm mondjuk Szolnoki,ha én elmegyek szolnokra,és kiveszek egy szobát egy főre,akkor ha odajön a csajom aludni akkor a szállásadó kitessékelheti?Mert evidens hogy bnővel egy ágyban alszunk...

Azért kérdem hogy mennyire ellenőrzik ezt?Vagy az ott tartózkodásom alatt más ott sem lehet mert "csak egy főre fizettem"?

Ezt nem értem...

2020. febr. 11. 13:38
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Elmagyarázom:

Csak annyi személy tartózkodhat ott, ahányra fizetsz. Ingyen nem lehet ott tartózkodni. A rendőrségen szeretnéd végezni?

2020. febr. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Oké nem kell felbőszülni,minősítgetni meg pláne nem,én ezidáig erről nem tudtam,én recepcióst kiadó apartman házban pl nem is láttam ellentétben egy szállodával,így speciel nem is értem hogy ki az egyáltalán aki észrevenné hogy ott nem egy ember van,vagy mindennap bekopognak hogy "Halló,egyedül vagy odabent?!"

Valahogy ezt nem tudtam elképzelni,meg csak hogy egy sarkos példával éljek,nem egy bérnőstény apartmanban fogad kuncsaftokat napi heti 25-öt,aztán meg elmegy egy másik városba,és azt se veszi észre a kutya sem,ezért gondoltam megkérdem mennyire szigorú ez,illetve hogy mik az ellenőrzés módjai ami alapján a tulaj meggyőzödik arról hogy hányan tartózkodnak az ingatlanban...Főleg ha nem lakik ott...

2020. febr. 11. 21:11
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Na de valahogy csak átveszed a kulcsokat valakitől, amikor odaérsz! Akkor azért általában találkozik az ember a szállásadóval (és esetleg kijelentkezéskor is). Persze, értem én, hogy utólag akarod a nőt becsempészni, de ne tedd, ha egy főre foglaltál, mert ez nem korrekt.
2020. febr. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!