Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Én fizethetek a barátom szép...

Én fizethetek a barátom szép kártyájával ha ő kölcsön adta nekem?

Figyelt kérdés
Szállás helyet fizetnék belőle,ide adta barátom a szép kártyáját mert most annyit dolgozik nem igazán tud vele mit kezdenimondta fizessek vele nyugodtan csak lehúzom kész. De azt olvastam aláírás is kell meg még személyit is kérhetnek.

2020. júl. 18. 01:31
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

"A Széchenyi Pihenő Kártya egy cafeteria juttatási forma, melyet a munkáltató a dolgozójának a munkabéren felül biztosít. A SZÉP Kártya átruházása azért nem lehetséges, mert névre szól, és a hozzá tartozó utalványszámlával olyan elven működik, mint a hagyományos bankkártya és bankszámla."

A Széchenyi Pihenőkártya egy bankkártya formájú, és hasonló elven működő plasztik lap. A rajta lévő összeget a dolgozó kapja a munkáltatójától, béren kívüli juttatás (cafeteria) megnevezéssel. A SZÉP Kártya – a bankkártyákhoz hasonlóan – névre szól. Az aktiválást követően a hátoldalon a kártyatulajdonos saját kezű aláírásának kell szerepelnie. A szolgáltató elfogadóhelyek a fizetés során a tulajdonos személyazonosságát ellenőrizhetik.

A SZÉP Kártya átruházása nem lehetséges. A közvetlen családtagok részére azonban társkártya igényelhető. A társkártya a főkártyával teljesen megegyező feltételekkel használható. Első használat előtt aktiválni kell. Aktiválás után a főkártyához tartozó utalványszámla egyenlegét használják a társkártya-birtokosok is.


Amellett, hogy a kártyát nem lehet átruházni, lehetőség van arra, hogy saját Szép-Kártyánk segítségével akár a család, akár a barátok szállásfoglalását, vagy egy baráti vacsora költségeit rendezzük, készpénz használata nélkül. Ennek természetesen annyi feltétele van, hogy az adott alszámla – szállás, vendéglátás, szabadidő és rekreációs alszámla – elegendő összeggel legyen feltöltve.


A pihenőkártya egyenleg nem alkalmas ATM-ből történő készpénzfelvételre. A kártyával a SzépKártya elfogadóhelyek szolgáltatásaiért banki terminál, internetes felületek, valamint telefonos elfogadás segítségével fizethet mind a főkártya, mind a társkártya tulajdonosa.

2020. júl. 18. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
86%
Jól olvastad. A gyakorlatban meg ugyanannyira ellenőrzik, mint a bankkártyáknál....
2020. júl. 18. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Én egy barátnőmét szoktam használni (én is lány vagyok) és majdnem mindig kérik az aláírást.
2020. júl. 18. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Múlt héten fizettem egy panzióban, a kutya nem nézte a kártyát. Előtte ha szálláson fizettem, mindig megnézték, hogy az enyém-e. Étteremben vagy akárhol máshol senkit nem érdekel, de szálláson én nem mernék próbálkozni vele. Egy túlbuzgó recepciós simán hiheti azt is, hogy loptad a kártyát.
2020. júl. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

3/


És akkor mit csináltál,megtanultad az aláírását?

2020. júl. 18. 09:55
 6/12 A kérdező kommentje:

4/


És ha előtte rá kérdezek a kártya használat feltételeire?

2020. júl. 18. 09:56
 7/12 anonim ***** válasza:
A kártyahasználat feltételeit leírta az egyes. Vagy úgy gondolod, hogy megkérdezed, hogy ellenőrzik-e, hogy kinek a kártyájával fizetsz? Kicsit se lesz feltűnő. Ők meg nyilván a hivatalosat fogják mondani, hogy csak a kártyabirtokos fizethet náluk.
2020. júl. 18. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

7/


Így meg se merem kockáztatni amit mások megmertek mert 50-50% az esély

2020. júl. 18. 10:03
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem lehet esetleg előre fizetni, a teljes összeget? Neten kifizetitek, és a helyszínen már senkit nem fog érdekelni. Én fizettem már így, mikor májusban lejárt volna az összeg, de csak nyáron utaztunk, még májusban kifizettem előre a teljes összeget.
2020. júl. 18. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

9/


Hát nem tudom ez egy nappali szobabérlés lenne szóval be vagyok már írva de még aznap telefonálnom kell mi,hogy.

2020. júl. 18. 10:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!