Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Hogyan tudom ellenőrizni,...

Hogyan tudom ellenőrizni, hogy a vendégem valóban üzleti úton érkezett-e?

Figyelt kérdés

Van erre kiskapu? Kikerülhetik a védettségi kártyát?

Teszem hozzá undorító és felháborító megkülönböztetés!!



#védettségi igazolvány #Munka ügyben utazás #Utazás 2021 #Szállás 2021
2021. máj. 6. 21:22
 1/10 anonim ***** válasza:
86%
Az üzleti útról kell legyen papírja.
2021. máj. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De milyen papír? Van egy nyomtatvány azon csak aláhúzza, hogy üzleti úton van és kész. Ezen felül?
2021. máj. 6. 23:28
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Így van, a netről egy papírt kell kinyomtatni, kitölteni, aláírás, pecsét. A határőr ellenőrzi a helyszínen. (Magyarul: nem tudja ellenőrizi 5 perc alatt egy másik ország cégének dolgait. Kamu az egész.)


Ha belföldi utazásról van szó talán jobban tudod ellenőrizni, mint teszem az svédül.

2021. máj. 7. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

A magyar érdekelne és a kiskapu :)

Ki hogyan ellenőrzi ezt?

2021. máj. 7. 08:49
 5/10 anonim ***** válasza:
53%
Mi az esküvő után nem mentünk nászútra, nem kerestünk kiskaput, majd bepótoljuk. De nekem nagyon fontos nyilván hogy csalj.
2021. máj. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nem nekem fontos, vagyis nem csak nekem. Én a vendéglátó oldalon vagyok
2021. máj. 7. 09:21
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyjából elég az a nyomtatvány. Nem tudom, a végére mi van írva. Ha direkt kihangsúlyozzák, hogy büntetőjogi felelőssége tudatában nyilatkozik arról, hogy a fenti adatok valósak, az a legjobb.


A lényeg: azzal, hogy a vendég nyilatkozik, át van tolva a felelősség őrá. Ha hazudik, akkor te a papírt mutatod, hogy téged is megtévesztett, te semmiről nem tehetsz. Viszont megbüntethetnek téged, ha a te viselkedésedből nyilvánvaló, hogy tudtad, hogy nem üzleti az út. Pl. jön egy fiatal pár, és valami nászutas kedvezményt vagy ajándékot kap tőled - mert egyébként mindannyian tudjátok, hogy nászútra jöttek. Vagy mondjuk apuka, anyuka, két kisgyerekkel. Hát ott se reális, hogy apuka és anyuka mindketten üzleti úton vannak.

Általában véve, ha férj és feleség van együtt, akkor szerintem kötekedhetnek az ellenőrök. Ha vállalkozók, akkor kimagyarázhatják, hogy a közös vállalkozás ügyeit intézik. Ha egyik alkalmazott, akkor ő minek van ott? Viszont te nem tudhatod, mit dolgoznak, úgyhogy emiatt szerintem téged nem bántanak. Ha ellenben kiskorú gyerek is van velük, akkor biztos bukó a dolog, mert az neked is fel kellett, hogy tűnjön.


Summa summarum: ha kiskorú (tanköteles) gyereket is hoznak, akkor csak védettségivel engedd őket foglalni. A többinél szerintem nagyjából hivatkozhatsz arra, hogy valótlan nyilatkozatot tett a vendéged, te mosod kezeidet.

2021. máj. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
40%
Ha a vendéglátó oldalon vagy, akkor meg nagyot bukhatsz.
2021. máj. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
54%
Sehogy! Ez nem az 50 evek!
2021. máj. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Kései Sirató ***** válasza:
70%

Nyilatkoztasd, írasd vele alá, ez innentől kezdve az ő felelőssége.

Más papírokat nem köteles neked bemutatni, mert üzleti titokra is hivatkozhat.

2021. máj. 12. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!