Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Visszajár a foglaló, ha...

Visszajár a foglaló, ha lemondtam a szállást védettségi igazolvány hiánya miatt?

Figyelt kérdés
Utazás előtt két hónappal lett lemondva. A szállásadó azt mondta vissza utálja a pénzt, ha sikerül újra kiadni. Ha nem sikerül neki akkor meg ugrott a 40000? Jogos ez így? Hiszen mi szeretnénk menni, de oltatni nem szeretnénk...
2021. máj. 24. 19:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Foglaló vagy előleg?


Ha a szerződés teljesítése olyan okból hiúsul meg, amelyért egyik fél sem felelős, vagy mindkét fél felelős, a foglaló visszajár. Hány % volt?

2021. máj. 24. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nincs szerződés.Amikor elutaltuk a 40000-et , emailben küldte hogy megkapta a foglalót , ezzel biztosítva van a szállásunk.
2021. máj. 24. 20:04
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Foglaló helen esetben nem jár vissza, mert nem olyan okból hiusúl meg az utazás, amiről nem tehetsz.

A nem oltatom be magam, az a te felelős döntésed volt.

2021. máj. 24. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Akkor sem jár vissza ha utazás előtt 70 nappal mondtam le?
2021. máj. 24. 21:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha valóban foglaló, akkor járna csak vissza, ha a szállásadó önhibájából nem tudja biztisítani a szálláshelyet. Ha csak előleg, akkor a kiírás módjától függ.

Törvényesen kínálható úgy is szálláshely, hogy a lefoglalásakor (azaz az igény bejelentése után) akkir is teljes összeget kell fizetni, ha egy perccel utána lemondid.

És olyan is van, higy semmit nem kell előre fizetni. Még azt us megteheted, hogy nem is jelzed a szállásadónak, hogy nem mész ida.

A két szélső érték között sokféle megoldás létezik.

2021. máj. 24. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen ám , de mi januárban amikor a szállást foglaltuk, még nem volt védettségi igazolványhoz kötve a nyaralás. Nyilván nem foglaltunk volna semmit ha ezt előre tudjuk. Én elfogadom ezt a védettségi igazolványos mizériát is, de nem tartom jogosnak hogy nem kapjuk vissza a befizett pénzünket.
2021. máj. 24. 21:39
 7/8 anonim ***** válasza:
84%

Lehet igazolványod, pénzbe sem kerül.

Egy éve minden figlalási oldal kiemelten felhívja a figyelmet a járvány miatti bizonytalan helyzetre?

Én normális időben is úgy szoktam szállást keresni, higy csak azokat nézem, amiket az utolsó pillanatban is le lehet mondani.

2021. máj. 25. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
67%

"Nyilván nem foglaltunk volna semmit ha ezt előre tudjuk."


Bocs, de a szállás kiadója se tudhatta, hogy kizárólag csak oltottakat fogadhat.

Az, hogy nem oltatsz az -egyenlőre még- a magánügyed.

Mi köze ehhez a szállásadónak??


A te a döntésed, a következményeit te viseled egyedül.

2021. máj. 25. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!