Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Couchsurfing esetében mit...

Couchsurfing esetében mit illik vinni a hostnak?

Figyelt kérdés
Franciaországba megyek couchsurfing-el, hat napot leszek és gondoltam, hogy viszek a szállásadómnak valami apróságot. Ez lesz az első ilyen alkalom, szóval fogalmam sincs mit vigyek. Minek örülne?

2021. jún. 6. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Amit egy külföldön élő rokonnak vinnél szuvenírnek. Valami magyarosat, ami bármi lehet egy tisztes üveg tokajitól egy francia nyelvű kiadású ismert magyar regényen át valami hazai tervező egyedi termékéig bármi lehet. Nézd meg a profilját, ha rendesen kitöltötte, akkor lesz némi fogalmad az érdeklődési köréről.


A tartózkodás hosszához érdemes arányosítani az ajándék értékét, szóval egy 5 éjszakás tartózkodásra szerintem ne egy csomag szeletelt Pick-szalámival állíts be.


Az is nagyon népszerű, ha felajánlod, hogy az egyik első estén főzöl neki valami magyarosat. Ha ahhoz kell olyan speciális hozzávaló, amit szerinted kint nem kaphatsz meg, akkor vigyél azt is. De pont Franciaországban erre kicsi az esély.

2021. jún. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%
"No, hospitality on Couchsurfing is free. A host should never ask a guest to pay for their lodging, and a guest should not offer. We do recommend that a guest show their appreciation by cooking a meal, taking the host out, bringing a small gift or offering some other gesture. Hosts should only offer what they are able to offer freely, and say what those things are clearly in the Couch Information in their profile. If there are some things that can’t be offered unless the Couchsurfers agree to share the cost, this should be discussed between the host and surfer (and should never be a requirement for hosting)."
2021. jún. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

helyzete válogatja az ilyen ajándékok értékét. én pl. kimondottan utálom, hogyha olyasmit adnak, amivel nem tudok mit kezdeni. nem kávézom, nem iszom alkoholt és még csokiban is válogatós vagyok.

a franciák meg még erősen nacionalisták és a gasztronómiában, borászatban és minden másban is nagyon más színvonalhoz szokhattaka, amiben a magyar csúcs akár megmosolyogtató is lehet nekik.


ha esetleg látod a profilján, vagy egyéb nyivános profiljain, hogy valami nagyon illene hozzá, akkor azzal érdemes lehet próbálkozni, de szerintem melléfogni sokkal könnyebb ilyenekkel.


na meg amit #2 idézett a szabályzatból...

2021. jún. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!