Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Egy átlagos fizetésből mennyi...

Egy átlagos fizetésből mennyi az az összeg amit nem sajnáltok szállodára költeni átlagosan két éjszakára?

Figyelt kérdés
Mi az az összeg keret amit még kifizetsz? Látok sok szállást ahol két éjszaka ilyen 300 ezer körül van, ezt én nem is értem ki tudja megfizetni? Nem sajnálják rá a pénzt? Van ismerősöm aki soha nem megy ilyen helyre mert pl szerinte marhaság azért fizetni, hogy máshol aludj. Miért megy az ember akkor szállodába?

2022. jan. 2. 19:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Sok múlik azon, hogy mi az utazás célja. Én évente 1-2 wellness hétvégét szívesen eltöltök valahol, olyankor hajlandó vagyok egy jó minőségű szállásért többszörös árat fizetni. De az utazásaim többsége egyáltalán nem ilyen, olyankor meg pont az ár a döntő. (Bár bizonyos értékelési szempontok ezt felülírhatják, mondjuk ha nem autóval utazok, nem választok olcsó, de látnivalóktól távoli szállást. )


Megjegyzem, ha mostanában van is egy-két helyen komoly túlkínálat luxusszállásból , azért a helyi elit és a nemzetközi turizmus fenn tud tartani ilyen árszínvonalú helyeket is.

2022. jan. 2. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
66%
100,- Euró fejenként még elfogadható ár.
2022. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Az az érdekes, hogy az utóbbi években egyre olcsóbb szállásokat kerestem (pl. airbnb) külföldi és belföldi utazásoknál egyaránt. Pedig korábban mindig úgy voltam vele, ha már nyaralni megyek nem a szálláson fogok spórolni.



A spórolt összeget jobb minőségű szolgáltatásra tudom fordítani. Szállodákban például a félpanzió nagyon sokszor volt csalódás. Kicsit száraz zsemle meg 2-3 féle a nyári melegben aszalodó felvágott... Ezzel szemben egy kávézóban vagy pékségben csak minimális ráfizetéssel jelentősen jobb minőséget adnak. Persze, ahhoz meg kell mozdulni, mert nincs helyben, de nekem ennyi belefér.


Plusz igazából én úgy vettem észre, hogy Magyarországon aránytalanul túlárazottak a szállodák.

2022. jan. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Kettőnknek max 50-60e/éj lenne a határ, de szerintem ennyit még sose fizettünk. Hozzáteszem, a hotel nekem nem ér meg ennyit, akármilyen kacsalábon forgó csilivili teljes ellátásos wellness csoda. Apartman vagy saját ház/lakás, saját vízparttal vagy szuper kilátással, hegyek között, ilyenért lennék hajlandó fizetni.
2022. jan. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Én az idén legalább 2 wellness-szállóba szeretnék eljutni. Olyan helyre, ahol szupi a wellness részleg, jó a konyha, és ki se kell mozdulnom a szállóból. Az egyikakciós lesz, azt megússzuk sztem egy 100asból ketten a 4 éjt. A másik viszont, amit kinéztem, az drágább szálló. De ott is megússzuk 30ezer ft/fő/éjből. Nekem ez a max, amit rá szeretnék szánni.
2022. jan. 2. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem tudom mit értesz átlagos fizetés alatt, én a sajátomhoz tudok viszonyítani, ami azért átlag feletti, de nem extrém magas.


Az utazástól függ, de alapból próbálok 100€ környékén maradni, függetlenül attól, hogy egyedül vagy a párommal megyek. Ez felmehet 200-ig két esetben: ha nagyon drága országról van szó, vagy ha wellness hétvégéről beszélünk. A cél a tisztességes, kényelmes 3-4 csillagos színvonal.

2022. jan. 3. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Rengeteget utazom és majdnem mindig olcsó helyekre, úgyhogy ha a 10 ezret súrolja per fő per éj a szállás, akkor már nagyon húzom a számat, mert nem egyszer laktam 30 méterre a tengertől éjszakánként 1000 Ft alatti szobákban. Magyarország ilyen tekintetben szerintem kiemelkedően rossz, főleg a Balaton meg pár felkapottabb környék irtózatosan túlárazott, a 80 ezres wellnesses szobák meg kimondottak kacagtatók, ennyiből lógatom pár napig a lábamat Cipruson inkább, ott legalább nem a 2 napos rántott húst szúrják a félpanzió mellé.
2022. jan. 3. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nagyon drága szerintem a magyarországi szállás. 5. Évforduló miatt néztem és ami nagyon tetszik az két éjszaka két főre 82.000 forint félpanzióval. Megmondom az őszintét én nagyon sokallom de évek óta mindig nagyon sokszor megnéztem ezt a helyet,mert annyira szépnek találom a környezetét. Szóval nem tudom mit tegyek..
2022. jan. 3. 06:36
 9/16 anonim ***** válasza:
2 főre 2 éjszaka 82ezer forintért félpanziósan nem számít drágának. Az 20.500 ft/fő/éj. Ez átlagos szállodai ár. Kérdés: mit nyújt a szálló? Melyik szállót nézted ki,megkérdezhetem? Ha évforduló, én szánnék rá ennyit. De lehet akciósan is szállót kifogni. A maiutazás oldal jött szembe velem, ott egy csomó kupont árulnak. 55-60ezer forintokért. 2 fó, 2 éj félpanzióval. Tény, hogy ezek a szállók nem az a színvonal, mimt az olcsó többágyas hostelek. Én olyanokba már nem megyek,nem nekem valóak...
2022. jan. 3. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Újhuta kastélyszállót néztem ki
2022. jan. 3. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!