Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A 70-es,80-as és a 90-es...

A 70-es,80-as és a 90-es években mennyi volt az átlagos havi levonás egy fizetésből?

Figyelt kérdés

A különböző betelefonálós műsorokban gyakran hallom a nyugdíjasoktól hogy ők ledolgoztak X évet. Befizettek sok-sok járulékot így megérdemlik XY-t.


Oké ezzel nincs is gondom.


De ha ők sok járulékot fizettek be,akkor mit szóljak én az összesen 187 ezer havi,államnak fizetendő adó járulék és egyéb csokorral.


Lehetséges az, hogy aki 20 éve nyugdíjas az már régen felélte a befizetett járulékait?


Mert én pár év alatt egy kisebb vagyont fizettem be.



2016. júl. 12. 15:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem lehetséges hanem biztos. Az előző rendszerben teljesen életszerűtlen volt a nyugdíjak mértéke, a rendszerváltás után egyből ki is bukott hogy az összeomlás szélén van a rendszer. Egy halom hitellel sikerült az egészet életben tartani.
2016. júl. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
68%

Lényegében semennyi!

'88 előtt nem volt szja.


Lehet, hogy fizettek valamicskét.

Keresik a befizetésüket?!

Sorolom, hol van:

-lakáskiutalások,

-ingyen szot üdülés minden évben,

-3 ft-os benzin,

-3 ft-os kenyér,

-olcsó megélhetés,

-max 55 évesen nyugdjba menés 10-12-16 év melóval stb.

Feleségem 40 éves, 23 év szolgálati ideje van!


Ráadásul nem fizet a buszon a nyugdíjas, a társadalom legmódosabb rétege.


Aki 20 éve nyugdíjas, sok-sok millió forintot nyert az állami nyugdíj lutrin.

Ezért is hálásak ők kádár nagyvezérüknek, a kis kádár-katonák!

2016. júl. 13. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
54%

Amit kifelejtettem, az a szolgálati idő tanúval való igazolása.

Ha én azt mondtam, hogy a Pista a mi cégünknél ledolgozott 20 évet, akkor azt neki elismerték szolgálati időnek. Lényegtelen, hogy azt se tudja, merre van ez a cég...


A településünkön ilyen formán nem egy ember kap 0 azaz NULLA nap munkaviszonnyal nyugdíjat.

Hála Isten, ezt már megszüntették!

2016. júl. 13. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!