Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Mi a véleményetek?

Mi a véleményetek?

Figyelt kérdés

Mondjuk van egy hajléktalan(csak a varos van a lakcimkartyan,nincs se ideiglenes se allando lakcime,ha van pénze akkor mehet panzioba?

Másik példa,egy frissen szabadult rab. Csalad elfordult tole annak sincs lakcime

Mind a ketto elbukik a szallason ? Vagy csak egyik mehet be? Vagy mindketto?



2022. febr. 1. 07:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Fogalmam sincs
2022. febr. 1. 08:53
 2/9 anonim ***** válasza:

Szálláshely-szolgáltató minden olyan személy vagy szervezet, amely üzletszerű gazdasági tevékenység keretében nem huzamos jellegű tartózkodás céljára szálláshelyet és ezzel közvetlenül összefüggő szolgáltatásokat nyújt. Ide sorolandó tehát a panzió és az airbnb is. Viszont ez nem összekeverendő azzal, amikor valaki kvázi "beköltözik" egy hotelbe/panzióba és ott saját szobát bérel.


A másik a szálláshely adatszolgáltatási kötelezettsége. Jogszabályilag véges listája nincs annak, hogy milyen adatokat kérhetnek rólad a szálláshelyek, viszont 2019. óta kiterjed: Név, születési hely, születési idő, személyiszám, szálláshelyre bejelentkezés-kijelentkezés ideje.


Ezen adatokat a szálláshelyek kizárólag 1 évig tárolják, ez idő alatt csak a szálláshely-szolgáltató, illetve a szálláshely-szolgáltatón keresztül törvényben feljogosított hatóság nézheti meg ezeket az adatokat.


Ezek alapján én azt gondolom, egyikőjük sem bukna el a szálláson. Persze attól függ, mennyire ápolatlan a hajléktalan, vagy milyen a most szabadult "hozzáállása". Hiszen ha már a recepción nekiáll balhézni, egyből kidobják, a hajléktalant is, ha üszkösen menne be.


Ettől persze a gyakorlat is eltér, hiszen lakcímet általában be kell írni a bejelentkezőlapon. De akkor sem gondolom, hogy a fenti két jeleneten kívül ebből lehetne probléma. Egyébként a frissen szabadult rabnak miért nincs lakcíme?

2022. febr. 1. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Tőlem még sose kértek lakcímkártyát egy szálláshelyen sem.
2022. febr. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most ha én mint normalis ember vagy te vagy barki mas a rendorseg csamcsog rajta?
2022. febr. 1. 10:18
 5/9 A kérdező kommentje:
3 as miket kértek akkor?
2022. febr. 1. 10:22
 6/9 anonim ***** válasza:

Ki kell tölteni egy adatlapot. Oda címet is kell beírni. De bármit beírhatsz. Név, állampolgárság, születési dátum, ezek kellenek. Személyi igazolványt kérnek. Tavaly lett egy új rendelet, amely szerint beszkennelik és nem kell beírni a rendszerbe az adatokat, hanem a szkenneléssel kerülnek bele.

Külföldön pedig útlevelet kérnek vagy személyi igazolványt.

2022. febr. 1. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Szkenelesel mit csinalnak? Am akor beirhatnak barmilyen cimet
2022. febr. 1. 11:09
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A személyi igazolványt szkennelik be, így nem kell beírogatni egyenként az adataidat (név, születési dátum, állampolgárság).

A személyin nincs rajta a címed. És lakcímkártyát nem kérnek.

Nincs benne egyébként semmi különös. Kell nekik nyilvántartás pl. ahhoz, hogy mi alapján kell fizetniük az idegenforgalmi adót, x életkor felett nem kell. Meg lehet, hogy helyi lakosokra is vonatkozhatnak eltérő szabályok.

2022. febr. 1. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én tegnap voltam egy panzioba,nem kértek szkenelésre személy igazolványt,fizettem aludtam,akkor adtak egy papirt amin a személy igazolvány számot kertek a lakcimet a nevem szuletesi idom hol szuletem,mikor jelentkeztem be es mikor ki es alairas,de azt mondtak eleg reggel kitolteni(1 napra jelentkeztem be) reggel kitoltottem a remdes adataimal,na szoval ha nem rendes adatokat adok meg azt kitudtak volna deriteni ők?
2022. febr. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!