Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Hogyan tájékozódtok egy...

Hogyan tájékozódtok egy külföldi utazásról?

Figyelt kérdés

20éves vagyok, nyáron a barátnőmmel külföldre szeretnénk menni nyaralni.

Igazából Görögország amit szeretnénk.

Repülővel vagy akár busszal.

Igazából település nincs meg, mert hallok ilyet is olyat is.

Nyilván amiket én látok hogy felkapott az Santorini és Zakynthos meg esetleg Mykonos.

Ezekről neten általában csupa negatív véleményeket szoktam olvasni.

Meg igazából ezek drága helyek, mi pedig olyan 150.000-200.000/fő-ből szeretnénk kihozni 6-7napot.

Igazából elvárásaink az, hogy kapjunk egy picit abból a tipikus görög építészetből, feeligből, jó meleget szeretnénk, és jó meleg homokos sekély tengert.

Igazából valami szigetre gondolnánk ahol van minden, nem túl uncsi, van éjszakai élet, de a panoráma is gyönyörű.

Visszatérve a kérdés lényegéhez, hogyan tájékozódtok pl a helyi buszjáratokról stb? Igazából egy nyaralás leszervezése érdekelne.

(Nyelvtudással rendelkezünk)

Nyilván egyébként annyi hogy kinézek egy fapados járatot és booking.com-on foglalok szállást, de kicsit részletesebben átszeretném látni a dolgokat


2022. febr. 9. 11:29
 1/9 anonim ***** válasza:
80%
Googlelal szoktam tájékozódni. Mapson sokminden fent van meg rákeresel a megfeleő kulcsszavakra akkor kiad mindent ami kell. Szállást booking és airbnb segítségével keresek. Repjegyet azair meg google flights segítségével persze a pontos árért a légotársaság oldalán is meg kell nézni. Amúgy youtube is a barátod, persze nem a szponzorált vloggereket kell nézni hanem walktour meg drone videókat. Tömegközlekedésre google maps, rome2rio meg a helyi közlekedési társaságok honlapját érdemes felkeresni.
2022. febr. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
38%

(Santorini a sznoboknak való, ami egy nap alatt meg lehet unni.)


Ha változatos dolgokra vágytok egy olyan szigeten ami szép is jó is,

akkor a helyetek Korfu és/vagy Kréta.

2022. febr. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Konzul oldala.
2022. febr. 9. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Szerintem Kréta az, ahol megvan a strand is - de tudsz régi történelmi emlékeket, építészetet, stb. nézni.


A Santorini, Mykonos, stb. inkább csak strandolás, ill. túlságosan felkapott helyek, de nincs olyan sok látnivaló.

2022. febr. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

Fő kérdés: beszéltek-e angolul?


Mert az összes helyi információ szinte minden elérhető angolul is, a tömegközlekedési hálózatról is.

2022. febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Míkonoszon 150k az nagyjából 3 éjszaka sátorhely, kevés drágább helye van a világnak. A nagyobb szigetek közül érdemes valamelyikre rábökni, Rodosz, Kréta, Korfu. Szerintem egyikkel sem jártok rosszul.


Tájékozódásra szerintem a wikitravel az egyik legjobb opció, de felkapottabb helyek esetén nem nagyon van rá szükség, pár keresés repjegyre, szállásra, elolvasod gyorsan a wikipédia szócikket, hogy legyen valamennyi kontextusod, aztán uccu.

2022. febr. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Santorini, mi? A kamukérdező újabb szánalmas próbálkozása...

Beszélnek nyelveket, és nem képesek a kereső használatára sem...

Az se százas, aki elhiszi, hogy komoly...

2022. febr. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

És nekem mégis mi haszna származna ha kamukérdés lenne, vagy de tényleg az miért lenne jó?😂🤡

Igen van nyelvtudás, de attól még nem tudom hogy milyen oldalakról érdemes tájékozódni. Stb..

Amúgy Mykonost nézegettem booking.com-on és láttam olyan szállásokat ami pl 18k/fő/éj és teljesen kulturált volt medencés stb, miért ilyen olcsóak?

2022. febr. 10. 00:50
 9/9 A kérdező kommentje:
Krétával nagyon szemezek
2022. febr. 10. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!