Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Szoktatok ilyet csinálni?

Szoktatok ilyet csinálni?

Figyelt kérdés

Hogy kinéztek egy szállást pl bookingon, de nem ott foglaltok, hanem felkeresitek a szállásadót és a közvetítőt kihagyva foglaltok?

Valamelyik rádióműsorban volt, hogy ezzel jobban jár mindkét fél, mert nem kell a közvetítőnek is fizetni (talán valamelyik utazómajmos javasolta)


2022. júl. 23. 23:13
 1/9 anonim ***** válasza:
97%
Volt rá példa, de szokásnak nem nevezném.
2022. júl. 24. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Sokan marhára nincsenek képben.

Eleve olcsóbb a Bookingon keresztül, ráadásul ez a cég maga a garancia arra, hogy azt kapod, annyiért és akkor amikorra és ahová foglaltál.

Amikor bejött a covid és törölték már a rep.járatokat is Spanyolországba, a barcelonai hotelem kijelentette, hogy nekik ehhez semmi közük és nem utalják vissza a pénzemet.

Írtam a Bookingnak, akik egyetlen hét alatt elérték a hotelnél, hogy elnézések közepette visszautalják a teljes összeget.

(pl. Ugyanez a Wizzairnál több hónapba is telt.)


A lényeg, hogy ezek után KIZÁRÓLAG csakis a Bookingon keresztül foglalok szállást ha külföldre utazom, mert bennük teljes mértékig megbízom. Ráadásul akkor világcég, hogy velük szemben egyetlen szállásadó sem fog kekeckedni.

2022. júl. 24. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

"valamelyik utazómajmos javasolta"


Ők kizárólag abból csinálnak sportot, hogy minél olcsóbban jussanak el minél messzebb. Náluk a komfort és a minőség nem játszik.

Alvásra jó nekik egy hostel egy csűr vagy egy árokpart is. Én is láttam ilyen videót, ahol arról győzködték a jónépet, hogy mennyi ennivaló lelhető fel a szupermarketek körüli kukákban ha ügyesen keresgél az ember.

Na idáig nem szeretnék lesüllyedni.


Egy normális egzisztenciájú embernek -főleg a kor előrehaladtával- már alapvető komfortigényi is lesznek amikből az utazásai során sem fog lejjebb adni.

Vagyis nem az kizárólagos cél, hogy óccsó legyen.

2022. júl. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%
Olyan volt, hogy a bookingon azt írták, hogy nincs szabad szoba, írtam a szállodának és mégis sikerült foglalni. De különben mindig bookingon keresztül foglalok, nem igaz, hogy drágább, és jóval jobb a lemondási rendszerük.
2022. júl. 24. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
95%
Én pont most gondolkodnom ezen. 3-as szintű Génius vagyok, tehát kedvezményeket is kapok, de a hotel közvetlenül foglalva napi 15 euróval olcsóbb lenne, mint bookingon. Nem csináltam még eddig ilyet egyébként.
2022. júl. 24. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 aHermann ***** válasza:
94%

Szia!


Igen csinálom. Elsődlegesen Booking-on nézelődök, megnézem, hogy az adott helyen az igényeinkhez mérten milyen szállásokat dob ki. Rá szoktam menni, a legjobbak saját oldalára, és már jártam úgy többször is, hogy kedvezőbb feltételekkel, árral, egyéb +dolgokkal kaptuk a saját oldalon a szobát. Ha ott nincs kedvezőbb ajánlat foglalok a Bookingon.

Pl. idén nyárra is a Bookingon találtam egy nagyon jó szállást, amit a végén a saját honlapon keresztül foglaltam, mert olcsóbb ár mellett kaptam további kedvezményeket.

Amúgy jártam már úgyis, hogy a Booking-os foglalásomnál a szállásnál volt a helyszínen gond, amit a tulaj saját maga orvosolt kedvezőbben, mint Booking-os megoldás.

2022. júl. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Volt már ilyen. Bookingon már nem volt elérhető szoba. De olyan is volt, hogy olcsóbb volt. Én azóta mindig megnézem a választott hotel oldalát is. Ott foglalok, ahol kedvezőbb.
2022. júl. 24. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt már ilyen de az utóbbi időben egyre több helyen visszairányítottak a bookinghoz meg volt ahol közvetlen foglalva sokkal drágább volt.
2022. júl. 24. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Ha okos vagy, így csinálod.

Ha külföldre akarok menni, akkor kinézem a hotelt vagy a Google térképen vagy esetleg a Booking-on, aztán megkeresem őket közvetlenül és felhívom. Folyékonyan beszélek angolul, alapfokon beszélek japánul, a feleségem folyékonyan beszél németül és alapfokon spanyolul. Ezekkel a nyelvekkel már bárhol a világon boldogulunk, nem kell nekünk Booking. Nem is beszélve arról, hogy az esetek többségében olcsóbb közvetlen foglalni, meg ha nem valami személytelen nagy hotelkomplexumba mégy, akkor a fogadtatás is szívélyesebb, ha közvetlen velük beszélsz.


Volt sztorim a Bookinggal. Le lett foglalva egy hotel a Bookingon. Látszólag minden oké volt, a képek alapján normálisnak tűnt a hely, az ár megfelelő volt. Aztán mikor megérkeztünk (este 10 körül) kiderült, hogy se étterem, se minibár, se semmi, hogy legalább egy üdítőt kapjunk. Aztán légkondi az nem volt, nemhogy a szobában, de az egész hotelben sem, pedig úgy hirdették. Mint kiderült, a légkondis szobáról készült képek nem is ebből a hotelből valók voltak. A "csodás reggeli" elég szegényes volt, a fürdőszoba úszott a vízben, szóval kb. minden hazugság volt a Bookingon. Egyetlen pozitívum, hogy a személyzet azért igyekezett megtenni a tőle telhetőt.

2 éjszakát bírtunk, a meleg miatt aludni sem lehetett. Az utca túloldalán volt egy másik hotel. Átjelentkeztünk, ég és föld volt a különbség: légkondis, csendes szoba, bőséges reggeli, éjjel-nappali étterem és bár, stb. Árban meg még olcsóbb is volt, mint az eredeti Booking foglalás.

Próbáltunk egyezkedni, hogy - mivel át lettünk verve - legalább a maradék éjszakákat ne kelljen kifizetni, de a hotel a Bookingra hivatkozott, a Booking meg (egy Brit számot kellett hívnunk) elhajtott, mondván már megkezdtük a szállást. Kénytelen-kelletlen lenyeltük a békát és buktunk kb 70 ezer forintot.

Később utána keresve kiderült, hogy a kérdéses hotel már kb az 8. néven fut ugyanott, évente nevet váltva, hogy a negatív értékelések ne legyenek feltűnők. A Booking meg persze mindig leszerződik velük, mert egy mocskos cég.


Az én szememben a Booking örök időkre leszerepelt. Soha többé nem vagyok hajlandó szóba állni velük. Részemről örömmel nézném, ha beszántanák és a helyét behintenék sóval.

2022. júl. 25. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!