Kezdőoldal » Utazás » Szállások » Airbnb-n tapasztaltatok...

Airbnb-n tapasztaltatok hasonlót? (Szállásadó kéri, hogy töröljem a foglalást)

Figyelt kérdés

Kb. egy hete foglaltam nagyon jó áron, felkapott helyen egy szobát (nagyobb ház, ahol több kiadó szoba/ apartman található). Kaptam egy üzenetet a szállásadótól, hogy idén mégsem adják ki a helyet, mert egy beteg családtag ugyanabban a házban lakik és nyugalomra van szüksége. Ezért legyek már olyan jó és mondjam le a foglalást.

A bökkenő csak ott van, hogy a házban van másik 4 szállás szintén ettől a szállásadótól, amiket továbbra is hirdet a megadott időszakra, ráadásul az egyik szoba, amely az általam lefoglalthoz hasonló paraméterekkel rendelkezik, jelenleg 3x annyiért van fent, mint amennyiért én foglaltam. Tudom, ez a bestiális rosszindulat, de ha esetleg ez a szoba a lemondást követően újból felkerülne 3x annyiért, akkor ezt tudom jelezni az Airbnb-nek, hogy nem éppen gerinc volt az óvodai jel? Ti mit csinálnátok? Az már fix, hogy én itt úgysem fogok megszállni, de azért szeretném, hogy valami nyoma legyen már, ha a sejtésem beigazolódik.



2023. jan. 6. 16:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Nem mondanám le, mondja le ő. Azt írja ez az oldal, hogy a fogadó (host) egy évben 3x mondhat le szállást, a továbbiakban díjat kell fizetnie. Valószínűleg ezt már kimerítette, etért kért meg téged.


[link]

2023. jan. 6. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Megírod a hostnak, hogy ilyen esetben teljesen megérthető ha ő mondja le, és te így is pozitív értékelést adsz neki a helyzetre való tekintettel. Közben meg írsz egy szösszenetet az airnbnb supportjának, hogy a host rá akar venni ezzel a kamu dumával hogy töröld a foglalásod, úgy hogy ott virít a többi a szoba. Természetesen ezt bizonyítékokkal megerősítve. (remélhetőleg ez a beszélgetés az airbnb felületén zajlott és akkor alapból látják a kommunikációt).
2023. jan. 6. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én olaszban találkoztam hasonlóval. Volt egy művészlélek kopasz 40es pasas nem messze Nápolytól. Volt egy kiadó apartmanja a tengernél, olcsón. Megbeszéltem vele mindent, lefoglaltam, erre benyögi hogy jön a barátnője aznap és vinjam vissza a foglalást, helyette ajánl valami villát ami szintén az övé az isten háta mögött.. hát mondom kösz.

Valszeg nem voltam számára elég szimpatikus. Sok ilyen tapló van,

2023. jan. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
81%

1

Meg asszem ugyanarra a dátumra ki sem adhatja. Tehát ha azért akarja lemondatni mert megugrottak az ára és többért tudná kiadni azt nem teheti meg.

2023. jan. 6. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

4

Miért ne hirdethetné meg újból, ha a vendég mondja le a foglalást jóval előtte? (részemről ingyenes a lemondás júniusig..)

2023. jan. 6. 18:21
 6/12 anonim ***** válasza:
44%

5

Olvasás tudományát általános iskola első osztályában kellett volna elsajátítanod. Ha te mondod le akkor ki tudja adni újra valszeg drágábban. Ha ő mondja le nem kizárt hogy nem lesz már neki ingyenes meg arra az időpontra ki sem adhatja. Így most már világos. Én érzem kellemetlenül magam, hogy úgy kell magyarázni mint egy óvodásnak.

2023. jan. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

6

"Tehát ha azért akarja lemondatni mert megugrottak az ára és többért tudná kiadni azt nem teheti meg."


Azt írtad, hogy lemondatni = én mondjam le


Műveltető ige: olyan, rendsz. képzett i., amely azt fejezi ki, hogy az alany mással végezteti a cselekvést) -> ez esetben általam.


A helyedben én is kellemetlenül érezném magam.

2023. jan. 6. 18:37
 8/12 anonim ***** válasza:
65%

6

Igen azért akarja veled lemondatni mert többé tudná kiadni de ha nem mondod le nem teheti meg. Iratkozz be valami kezdő magyar nyelvtanfolyamra vagy mutasd meg egy herélt gibbonnak a Budapesti Állatkertben és az elmagyarázza két banánért.

2023. jan. 6. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Attól még sikerült az ellenkezőjét írni a #4-es kommentben.

Ha azt írod, hogy "lemondani", akkor valóban azt jelenti. Te azt írtad, hogy "lemondatni".

A nyelvtanfolyamra küldözgetés nagyon hiteles attól, aki nem használ vesszőket a mondataiban.

Végül pedig magadnak válaszolsz, mert a #6 te voltál.

Nem csodálom, hogy ideges vagy.

2023. jan. 6. 19:00
 10/12 anonim ***** válasza:
30%
Nem vagyok ideges, te egyszerűen nem beszéled ezt a nyelvet. Ennyi ésszel ne nagyon hagyd el a krumpliföldet.
2023. jan. 6. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!